Gwiazdy NBA są znane nie tylko w środowisku koszykówki ale i poza nim. Jednym z dobrych przykładów jest sam Michael Jordan – sześciokrotny mistrz ligi i partner Jordan Brand. W dniu wczorajszym, odbyła się premiera biograficznego serialu ”The Last Dance” na Netflixie, natomiast przedwczoraj, w ESPN. Oglądalność przekroczyła 6 milionów widzów.

Fanty związane z różnorodnymi artystami, nierzadko osiągają kosmiczne kwoty odsprzedaży, co jest najlepszym dowodem ich wartości. Produkty z autografem, to już prawdziwa gratka dla sympatyków (zwłaszcza tych, z obszernym portfelem). Koszulka ”Dream Team” noszona przez Michaela Jordana w 1992 roku okraszona słowami ”Best Wishes, Michael Jordan”, trafiła na aukcję Roberta Edwarda. Licytacja rozpoczęła się 3 kwietnia, a cena wyniosła 25 tysięcy dolarów. W niedzielę wieczorem, tuż po premierze ”The Last Dance” wylicytowano produkt za oszałamiającą kwotę 216 tysięcy dolarów. Tym samym, jest to jedna z najdroższych koszulek, które wylicytowano. Na pierwszym miejscu, plasuje się jersey noszony przez MJ w 1984 roku sprzedany za 273 904 $.

Jedno jest pewne, tego typu pamiątki zdecydowanie nie znajdą się w szafie przeciętnego fana, a zainteresowani są w stanie zapłacić za nie niewyobrażalne kwoty.