Znany gdański graficiarz i tatuator, Krik Kong, twórca wielu wrzutek na terenie kraju, razem z Radiem Gdańsk postanawiają wspierać bieganie! Ale nie byle jakie bieganie.

Pomorze Biega i Pomaga, to zorganizowana przez Radio Gdańsk akcja mająca na celu popularyzację biegania i aktywnego wypoczynku. W tym roku właśnie to Krik Kong dołączył do akcji. Jest on twórcą koszulki biegaczy. Co zrobić, żeby ją dostać? Pomóc! Otóż, Pomorze Biega i Pomaga to od 2014 również akcja charytatywna. W tym roku zostały zrealizowane już dwie akcje, a wciąż trwa jeszcze trzecia zbiórka – dla Kuby.

Na temat zbiórki możemy przeczytać poniższy wpis:
“5 września Kuba przejdzie w Paley European Institute operację wydłużania kości w lewej nodze. To tak naprawdę najważniejsza część leczenia mojego syna, ale bez dalszego etapu operacja może nie być wystarczająca.


Kuba urodził się z jedną z najrzadziej występujących wad wrodzonych układu kostnego – PFFD (wrodzonym niedorozwojem kości udowej). Jego lewa nóżka jest w tej chwili aż o 8 centymetrów krótsza od prawej. W październiku 2013 roku w USA nasz synek przeszedł swoją pierwszą operację, polegającą na rekonstrukcji stawu biodrowego i brakujących elementów kości udowej. Nigdy by się to nam nie udało, gdyby nie wsparcie i pomoc ludzi o ogromnych sercach. W kwietniu 2015 roku Kuba przeszedł kolejny etap leczenia, który polegał na wydłużeniu jego kości udowej stabilizatorem zewnętrznym.
W Warszawie Kubę zoperuje osobiście dr Paley, który przyjedzie do Polski. Niestety później Kuba musi wyjechać do USA na specjalistyczną rehabilitację, której w Polsce nigdy by nie otrzymał. Rehabilitacja potrwa 3 miesiące. 
To generuje dla naszej rodziny kolejne wydatki. Rehabilitacja, przelot i ortezy to koszt ogromny, szczególnie, że wszystko co mieliśmy, wydaliśmy na operację Kuby. Dlatego prosimy gorąco o wsparcie!”

Tak więc warto wejść na stronę PBiP, wpłacić (nawet anonimowo) datek i biegać w koszulce stworzonej przez Krika! Została już tylko połowa zbiórki!