Krótki przewodnik po jeansach marki Edwin

0

Edwin – marka rodem z Japonii!

Ikoniczne zdobienia marki Edwin przy okazji jednego z modeli Made in Japan

Jak w tytule tego podpunktu, Edwin to marka pochodząca z Japonii, choć w swojej historii ma również amerykańskie chwile… a raczej dlatego, że marka rozpoczynała od sprzedaży naprawionych, amerykańskich jeansów, a następnie przeniosła się na produkcję własnych spodni, żeby uzyskać możliwie lepszy produkt. Tym samym, najdroższa linia produktowa marki Edwin, to ta szyta w Japonii – Made in Japan – i łączą się przy okazji ! Jak bardzo jest to cool? Ale spokojnie – to, co nie jest szyte w Japonii, jest z kolei szyte w Portugalii. I to zgodnie z najwyższymi standardami jakości i dbania o środowisko.

Selvedge – co to?

Selvedge/Salvage/Self Edge – to najczęstsze nazwy na swojego rodzaju specjalne zdobienia wewnętrznej krawędzi jeansów. Tym samym denim,  który wykończony jest selvedgem nazywa się po prostu SELVEDGE DENIM, a ten niewykończony nim – NON-SELVEDGE DENIM.

Ale to nie koniec! Selvedge’y jest wiele, wiele rodzajów. Marka Edwin korzysta między innymi z takich jak Rainbow, Red Listed czy też Kaguya.
Selvedge wróciły do łask dzięki Japońskim brandom denimowym, jako hołd dla wersji z lat 40tych czy też 50tych ubiegłego wieku. Obecnie są na tyle modne, że niektóre marki lub podróbki nakładają jedynie na wewnętrzną, dolną część nogawki kilkucentymetrowe paski, mające imitować selvedge. 

Kroje – wyjaśniamy numerację!
Fani Edwina dobrze wiedzą, że im wyższy numer kroju, tym będzie on bardziej slim. Lub jak wolicie – im niższy numer, tym szerszy. Oczywiście, najczęściej nazwa modeli denimu zaczyna się od literek ED. I w ten sposób mamy główne modele:

  • ED-30 –  STRAIGHT LEG – inaczej nazywane Nashville. Klasyczny, szeroki krój. Spodnie są niemalże proste od bioder aż po nogawki. Poza tym, że nigdy nie wypadł z obiegu, może zyskać obecnie jeszcze więcej zwolenników. Zaleca się je nosić wysoko na biodrach.
  • ED-45 – LOOSE TAPERED – te z kolei, nosimy normalnie na biodrach. Zwężająca się nogawka i luźny krój w udach.
  • ED-47 – REGULAR STRAIGHT – najklasyczniejszy z krojów. Kojarzysz zwykłe jeansy? To może być to!
  • ED-55 – REGULAR TAPERED – ED-55 to najpopularniejszy krój Edwina. W  sumie nosisz go jak chcesz i występuje tu też zwężająca się nogawka. Może dlatego właśnie zyskał swoją sławę?
  • ED-71 – SLIM STRAIGHT – Jest to klasyczny slim fit, posiada 5 kieszeni i jest bardzo nowoczesny.
  • ED-80 – SLIM TAPERED – kolejny z popularniejszych modeli. Slim fit ze zwężającymi się nogawkami. Raczej wybierany częściej przez młodszych zwolenników denimu. Chociaż to ciągle się zmienia!
  • ED-85 – SLIM TAPERED – Podobnie jak wyżej, ale z niższym kroczem!
  • ED-90 – SKINNY STRAIGHT – Nie lubisz nosić się szeroko? To zdecydowanie powinien być Twój krój!