Kylie Jenner oskarżona o plagiat!

0

Kilka dni temu pisaliśmy o kolekcji Camo Kylie Jenner (artykuł znajdziecie tutaj). Jak się okazało, kolekcja ta budzi sporo kontrowersji, a zaraz po jej wypuszczeniu, social media zaczęły głosić, że kolekcja Camo jest bardzo podobna do outfitu Destiny’s Child w “Survivor”.
destinys-child

Niedawno, Kylie została oskarżona o plagiat przez Nowojorską markę PluggedNYC.
W sieci pojawiły się emaile, w których, rzekomo, ludzie Kylie Jenner zamówili dla niej produkty PluggedNYC w różnych kolorystykach (co umożliwiłoby Kylie skopiowanie designu). Tizita Balemlay z PluggedNYC wrzuciła na swój profil na Instagramie zdjęcia Camo Kylie oraz produktów PluggedNYC, komentując:
“I am the influence *drops mic. Copy & Paste down to the shoes I used on my models . . . funny how someone can just take a whole movement bc of how much money and power they have.”

http-%2F%2Fbae.hypebeast.com%2Ffiles%2F2017%2F06%2Fkylie-jenner-camo-collection-copy-pluggednyc-11

Kylie już wcześniej była oskarżona plagiat, a dokładniej mówiąc, o kopiowanie pomysłów Vlada Haggerty podczas kampanii promującej Kylie Cosmetics.
“Really @kyliecosmetics? Haven’t you gotten enough ‘inspiration’ from me already?” – Vlada Haggerty

3AA22EF700000578-3958712-image-m-32_1479765252306

Póki co, oskarżenia pojawiły się tylko w social mediach i nie ma żadnych informacji o ewentualnym pozwie prawnym. Kylie jeszcze nie zabrała głosu w sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here