Labele gotowe do walki? Czas start!

0

Mało muzyki było w polskim rapie w lutym. Nie wyszła żadna dobra płyta. Do tego mało singli, mało projektów – mało hip-hopu. Pracowity był to natomiast okres dla rapowych labeli, które z dnia na dzień wyprzedzały się ogłaszaniem nowych artystów w swoich szeregach. Przez ostatni miesiąc było tego naprawdę sporo. Warto zebrać wszystkie te roszady w jedno miejsce i podsumować – “kto, gdzie, kiedy i po co”.

KęKę w PROSTO

Tą wiadomością jaram się najbardziej. Jeden z najlepszych raperów w polskim podziemiu dołączył do najlepszej wytwórni w Polsce. Już od jakiegoś czasu w Internecie krąży fotka, na której Kę razem z Sokołem piją wódeczkę i w sumie wszystko wskazywało na to, że Wojtek Narrator takiej okazji nie przepuści. Jestem przekonany, że KęKę nie straci nic na wartości – a co więcej – zmotywuje się do jeszcze lepszego rapowania. W końcu dostaniemy coś więcej od reprezentanta Radomia, aniżeli pojedyncze spontany puszczane w neta co kilka tygodni. “(…) pier**lę kesz twój mordo; naprawdę chcesz ją mordo; to serio weź ją, yo!”

Dziki Rap Gra w RPS Enterteyment

Tutaj moja zajawka jest umiarkowana (jeżeli w ogóle jakaś jest). Dziki Rap Gra spodobał się Ryśkowi przy okazji występu w programie ŻYWYRAP! Jak widać Peja nie potrzebował wiele czasu, żeby przekonać rapera z Trzebini do wstąpienia w szeregi RPS. Co dalej nie wiem, aczkolwiek będę z zaciekawieniem przyglądał się nowemu nabytkowi RPS.

Solar/Białas dołączają do PROSTO

Sokół w ofensywnie. Jak widać ekipa PROSTO Label stale powiększa się o nowych zawodników. Tym razem kontrakt z warszawską wytwórnią podpisał duet Solar/Białas. Obydwu Panów możecie kojarzyć z niezliczonej ilości bitew freestylowych, na których z powodzeniem rywalizowali. Solar oraz Białas mają na koncie kilkanaście solowych podziemnych albumów, jak i kilka produkcji w duecie. Według mnie jest to idealny przykład tego, jak powinna wyglądać droga z podziemia na legal. Masa świetnych kawałków, szacunek w podziemiu oraz przede wszystkim doświadczenie i pewność siebie. Solar/Białas już dawno zasłużyli na legal. Pytaniem było, który label zaproponuje im lepsze warunki i suma sumarum z kim podpiszą kontakt. Padło na PROSTO. Czekam na album!

Gonix w Szpadyzor Records

Nigdy wcześniej nie słyszałem o tej raperce. Szpadyzor Records kilka dni temu ogłosiło nową artystkę w swojej ekipie. Gonix pochodzi z Gorzowa i największe propsy zgarnęła po premierze kawałka “Trudne Słowa (Mała Lady Pank)”. Było wiele pogłosek odnośnie tego, gdzie zostanie wydany jej album pt. “Funky Cios, Sexy Głos”. Jak się okazało najlepszym w wyścigu po podpis Gonix był donGURALesko i właśnie w Szpadyzorach zostanie wydany najnowszy materiał raperki.

B.O.K. w Aptaunie

Mimo, że PROSTO wciągnęło rapera, którego jestem psychofanem (KęKę) to dalej uważam, że najlepszą gwardię ma Aptaun Records. Poprzeczka została podniesiona jeszcze wyżej, gdy w eter poszła informacja o dołączeniu do labelu składu B.O.K. Tym samym czwarty album Bisza, Oera i Kaya ukaże się nakładem Aptaun Records. Co ciekawe Bisz solo niezmiennie zostaje w Fandango. Poniżej klip zrealizowany do kawałka “Spadam w Górę” nakręcony z okazji dołączenia B.O.K. do wytwórni Pyskatego.

 

Włodi w Step Records

Na koniec najstarsza wiadomość. W 2013 roku na sklepowe półki trafi solowy album warszawskiego rapera – Włodiego. Płyta ukaże się nakładem Step Records, do której dołączyła legenda polskiego rapu. Osobiście mało mnie interesuje, gdzie zostanie wydana solówka Włodka. Jedno jest jednak pewne – to co zrobił na płycie Parias oraz to jakie dał ostatnio gościnne zwrotki sprawia, że czekam na ten album bardzo mocno i jestem pewny, że Włodi nie zawiedzie.

Wszystko fajnie ale już dość chyba mamy suchych newsów. Chcemy muzyki, dużo muzyki. Albumy, single, klipy…

UPDATE:

Flint w KOKA Beats

Na szybko dopisuję kolejnego newsa. Pezet zapowiadając koncert w Stodole i wymieniając line-up powiedział tak: (…) i Flint nasz kolejny człowiek z ekipy Koka Beats.”. Ostro, chyba już wszyscy wzmocnili się przed sezonem, co?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here