Lacoste L.12.12

0

Zegarki L.12.12 są obecne na rynku czasomierzów już stosunkowo długo, w sierpniu bowiem minął rok od wprowadzenia linii. Dziś sylwetka została poddana drobnemu liftingowi dzięki czemu dostajemy zegarek elegancki, ale o sportowym zacięciu.

Nowa pozycja wśród produktów z charakterystycznym aligatorem na tarczy to przede wszystkim kwarcowy mechanizm zamknięty w połączeniu wysokiej jakości tworzywa z silikonowymi paskami, które rzecz jasna swoją fakturą nawiązują do tej, którą znamy z koszulek polo marki Lacoste. Pod mineralnym szkłem, które dobrze chroni przed zarysowaniami (niestety producent nie podaje nigdzie wartości w skali Mohsa), znajdziemy wspomniane sportowe zacięcie czyli chronograf, a uproszczając – analogowy stoper. Za obsługę tego skomplikowanego mechanizmu odpowiedzialne są dwa nieobecne we wcześniejszym modelu przyciski, które znajdują się nad oraz pod koronką i to właśnie między nimi rozdzielono operacje start, stop oraz wyzerowanie. Czas pomogą odmierzać nam 3 subtarcze – pierwsza odmierza sekundy, a pozostałe dwie to totalizatory.
Producent podaje wartość 5 atmosfer dla koperty L.12.12. Daje to nam 50 metrów wodoodporności. Pozwala nam to swobodnie pływać rekreacyjnie więc warto unikać nurkowania z butlą na dużych głębokościach.
Zegarek nie posiada podświetlenia czy fluorescencyjnych wskazówek co z pewnością utrudnia korzystanie w warunkach ograniczonego oświetlenia, ale w odniesieniu do starszego modelu cieszy odpowiedni kontrast między kolorem wskazówek, a tarczą. Sama koperta ma 43mm średnicy co sprawia, że zegarek w rzeczywistości jest raczej średniej wielkości i nie zatrzymuje mankietu koszuli.

Zegarki Lacoste dostępne są w 4 kolorach w sieci salonów Time Trend oraz u parterów handlowych firmy ZIBI. Ceny zegarków : 749zł – 769zł.

1 2 3 4 5 6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here