Wraz z rozwojem sprzedaży online, zakupy są łatwiejsze niż wcześniej, a zdobycie upragnionych produktów może zająć nam znacznie mniej czasu. Rynek napędza wiele firm, które mają szanse na znacznie szybszy wzrost niż w przeszłości.

Lyst jest 9 letnią platformą, która ułatwia wyszukiwanie wielu pozycji począwszy od odzieży, obuwia, skończywszy na różnorodnych akcesoriach. Badając i analizując zachowania klientów, firma systematycznie dostarcza nam informacje m.in. o pożądaniu konkretnych produktów, zainteresowaniu i najgorętszych markach. Z uwagi na zbliżający się koniec roku, opublikowano raport wyszczególniający takie pozycje jak najpopularniejsze i najbardziej chodliwe kolaboracje 2019 roku. Zestawienie zawiera pięć pozycji. Na podium znajduje się projekt IKEA x Off-White, którego premiera odbyła się zaledwie kilka dni temu. Tuż obok, wyróżniono Nike LD Waffle x sacai, druga odsłona współpracy we wrześniu, spowodowała wzrost wyszukiwań o 344%. Według Lyst, zainteresowanie wielu z nas zostało skierowane w dużej mierze również na New Balance x Reformation, Supreme x Stone Island oraz duet Rick Owens x Birkenstock, którego częstotliwość wyszukiwania wzrosła o 400% po kwietniowej premierze. Witryna przeanalizowała najchętniej kupowane i wyszukiwane modele obuwia, a na pierwszym miejscu plasuje się Alexander McQueen.

Klienci wydali w 2019 roku średnio 192$ na parę butów co stanowi wzrost o 39% w stosunku do zeszłego roku. Zestawienie nie ma na celu przedstawienia subiektywnie najlepszych projektów, a takich, które osiągnęły największe zainteresowanie wśród badanych reakcji wśród użytkowników. Całe podsumowanie możecie prześledzić tu.