5 rzeczy, których NIE WIESZ o Malik Montana!

0
malik montana

Malik Montana to jeden z najbardziej rozpoznawalnych figur w rapie z Polski. Jego Instagram i muzyka zdobywa masywne wyświetlenia, bez wyjątku na to czy go kochamy, czy nienawidzimy. Teraz poznamy kilka rzecz, o których jego nowi fajni mogli nie wiedzieć! 

1. Zagraniczne kolaboracje

Polski rap ten z USA miesza się bardzo rzadko i to z reguły z bardziej truskulowymi ksywkami. Inaczej jest z Malikiem Montaną. Swoje pierwsze momenty sławy w Polsce zawdzięczył współpracami z takimi osobami jak Jadakiss, Capone, A-Mafia czy Fat Trel z Maybach Music Group.
Rzadko widzimy, żeby raper z Polski współpracował z takimi ksywkami i to jeszcze na dość wczesnym etapie swojej kariery. Wszystko było możliwe przez poprzednią profesję Malika – organizowanie koncertów artystów i poważny networking!

2. Fan Dipset

Chociaż teraz słychać u Malika Montaną mocne zainteresowanie trapem i drillem, początkowo jego największą inspiracją było Dipset. Grupa The Diplomats założona w Harlemie w 1997 roku zaprowadziła rewolucję w rapie z USA, od sposobu rapowania, ubioru czy działania jako sama grupa. Malik, mocno jarał się sposobem ubierania grupy z NY, co widać w jego pierwszych fitach na FB!

3. Malik Montana – grafficiarz

W 2014 roku dostaliśmy pierwszy wywiad z Malkiem Montaną. W nich dowiedzieliśmy się o początkach zajawki Malika hip-hopem. Między innymi o graffiti.
Warszawski raper zaczynał swoją przygodę z kulturą od graffiti – głównie wykonywał tagi. Chociaż jak sam przyznaje nie był w tym najlepszy i szybko zajął się rapem.
malik montana graffiti

4. Problemy z policją

Jak sam mówi Malik, od zawsze miał problemy z policją. Oprócz ciągłych pobić ze strony służb, artysta miał też bliskie spotkanie z Centralnym Biurem Śledczym. Jedną z niemiłych przygód przeżył na studiach. Podczas pierwszego semestru na uczelni, CBŚ robił rozpoznanie na kierunku przyszłego rapera. Wszystko było związane z “tipem” jaki miały dostać służby od sąsiadek Malika. To dość mocno nadszarpnęło zaufanie członka GMLL do edukacji – “Poczułem się oszukany przez uczelnię; zdradzony. Byłem uczniem i chciałem iść dobrą drogą, a oni bez informowania mnie pozwolili, żeby organy typu Centralne Biuro Śledcze wbijały i dopytywały o moją osobę.” – mówił w wywiadzie.

5. Nie tylko rap

Rap to nie wszystko czym interesuje się Malik Montana. Na swoim Instagramie często wrzuca filmiki dzieląc się swoimi przemyśleniami z fanami. Ostatnio wypowiedział się na temat, czym jara się poza muzyką. Z raperem można pogadać na temat wystroju wnętrz, na temat złota i brylantów czy barber shopów. Sam Malik chciał otworzyć profesjonalny zakład fryzjerski dla mężczyzn, ale jak sam mówi nie jest wystarczająco dobry, a w Polsce trudno znaleźć osoby na odpowiednim poziomie.

W innych wiadomościach, Childish Gambino skopiował “This Is America” od innego rapera?