Malika Montany nie zobaczymy już w Empikach!

0

Na swoim instagramie Malik Montana napisał post, w którym poinformował, że jego najnowsza płyta będzie trafiać do słuchaczy tylko poprzez zamówienia na jego oficjalnej stronie i ma nie ukazywać się w żadnym sklepie.

Popiera go w tej sprawie Remik z MyMusic, czyli właściciel jednej z większych dystrybucji muzycznych, która właśnie muzykę Malika Montany, jak i wielu innych artystów, wydaje.

Podobny zabieg zamierza zrobić Chillwagon, również pod dystrybucją MyMusic. Zamierzają oni bowiem wydać płytę swoim sumptem, jako złotą edycję wraz z uzyskaniem statusu złotej płyty.

Trendy na zachodzie pokazują, że coraz częściej stara się odejść od fizycznych form nośników muzycznych takich jak płyty CD czy DVD i często są uznawane już za elementy archaiczne lub gratka dla kolekcjonera. Zdecydowanie większa część dochodów artystów pochodzi z dystrybucji cyfrowej niż fizycznej. Oczywiście trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koncerty i inne składowe.

Czy odchodzenie ze sprzedaży w sieciowych sklepach jest dobrym ruchem? Stanowi to również swojego rodzaju promocję, ale chcielibyśmy poznać Wasze zdanie!