Oregońskie przedsiębiorstwo stworzyło w przeszłości wiele interesujących hybryd. Jednymi z ostatnich jest wydanie Air Jordan III x Nike Air Max 1 czy choćby Nike LD Waffle (Nike LDV & Waffle Racer) we współpracy z sacai. Czas na kolejną nowość łączącą prawdziwe klasyki!

Czerpiąc z archiwów, połączono model Air Jordan IV obchodzący w ubiegłym roku okrągłą, trzydziestą rocznicę oraz Nike Air Max 95 OG ”Neon”. Zmodyfikowana sylwetka odzwierciedla odcienie dominujące w 95, tak jak i sam dobór materiałów. Szare, stopniowane kolorystycznie wydanie jest wyposażone w charakterystyczne sznurowadła. Na odblaskowej pięcie widnieje logo ”Nike Air” co może ucieszyć większość fanów Jordan Brand. Neonowe akcenty znajdują się na pobocznych zapiętkach oraz samym języku. Na tę chwilę, ujawniono wyłącznie fotografie modelu GS, jednak do sprzedaży trafi także wersja w męskich rozmiarach.

Premiera już 21 marca, a sama cena wyniesie 225 dolarów. Tego typu projekty pokazują, że z pomocą kultowych wydań, można stworzyć coś zupełnie nowego. Choć wielu z nas ceni oryginalne wydania, sylwetka wydaje się być ciekawym urozmaiceniem! Pozostaje nam czekać na oficjalne fotografie, choć powyższe zdjęcia sampli mogą oddawać końcowy wygląd pary.