Nieprzerwanie od kilku sezonów, platforma Lysy dostarcza raport kwartalny dot. zainteresowania użytkowników wobec marek związanych z modą. Opiera się on o wiele czynników takich jak na przykład częstotliwości wyszukiwań konkretnych produktów, brandów ale i samych zakupów. Skomplikowane narzędzia analizy, pozwalają na dość rzetelne dane, o czym przekonaliśmy się we wcześniejszych podsumowaniach.

Pierwszy kwartał 2020 roku dobiegł końca, tak więc najwyższy czas na raport. Burzliwe miesiące nie zdjęły z podium Off-White, co ostatecznie utrzymuję firmę na pierwszym miejscu po raz trzeci. Przyczynił się do tego debiut współpracy z Jordan Brand podczas Paris Fashion Week, co wywołało spore zainteresowanie. Dalsze pozycje ulegają zmianie, Balenciaga awansuje z trzeciego miejsca na drugie, natomiast tuż za nią, znajduje się Nike. Jest to prawdziwy sukces, zwłaszcza w obliczu pandemii, ponieważ w ostatnim kwartale 2019 roku, przedsiębiorstwo zajęło dwunaste miejsce. Przyczyniło się do tego m.in. przekazanie 15 milionów dolarów na walkę z wirusem ale i honory Mamba Forever. Tragiczna śmierć legendy NBA, była przyczyną 773% wzrostu odwiedzin stron Nike Kobe Bryant, co potwierdza ogromne zainteresowanie fanów. Na dalszym planie plasują się firmy high fashion takie jak Gucci, Prada, Moncler czy Fendi. Nie zabrakło również Stone Island i Vetements z tendencją spadkową co do jednej pozycji. Na liście gorącej 20, pojawiło się Jacquemes (z 22 miejsca na 15), Raf Simons (z 29 na 17), Thom Browne (z 33 na 19) oraz Rick Owens (z 28 na 20).

”In this unprecedented moment, digital is more important than ever to fashion brands. Information and communication are key for our community. Those who adapt quickly to the changing landscape, using data-backed decisions while drawing on their core strengths, will be best placed to thrive” Chris Morton, współzałożyciel Lyst

Kwartalne podsumowanie pokazuje, że nawet w obliczu jednego z najgorszych okresów od kilku dekad, przedsiębiorstwa zyskują na swej popularności. Dużą rolę odgrywają wyjątkowe wydarzenia – Raf Simons zostając dyrektorem współtwórczym Prada, wygenerował wzrost wzmianek w social mediach o ponad 900%.