Najbogatszy człowiek na świecie zdetronizowany!

0

Fakt, że współzałożyciel Microsoftu przez długi czas okupował lokatę numeru jeden na liście najbogatszych ludzi na świecie nikogo już nie dziwi, jednakże ostatnimi czasy nastąpiła tutaj mała zmiana, gdyż Jeff Bezos- generalny dyrektor Amazona niespodziewanie znalazł się na pierwszym miejscu z dorobkiem wartym $90.9 miliarda dolarów, ponad Billem Gatesem, którego majątek jest wart $90.7 miliarda dolarów.

Jak doszło do tego, że Jeff, który rok rozpoczął na czwartym miejscu był skłonny wdrapać się na szczyt listy? Stało się to za sprawą wciąż rozwijającego się Amazona, którego akcje na sesji giełdowej na Wall Street w miniony wtorek poszybowały górę o 1,8% jednocześnie zwiększając wartość dobytku Jeffa. Wszystko to za sprawą tego, że Amazon wkracza również w rynek spożywczy inwestując w tym kierunku ogromne kwoty, stąd też po pierwszych kilku miesiącach roku oczekiwano sporego wzrostu sprzedaży.

Mimo tego sukces Jeffa nie trwał zbyt długo, ponieważ na kolejnych sesjach giełdowych w momencie gdy Amazon ukazał swoje przychody z pierwszego kwartału tego roku na poziomie zysku rzędu $197 milionów dolarów przestało być tak kolorowo, ponieważ oznacza to dla Amazona spadek o 77% w porównaniu do minionego roku gdzie zysk wynosił $857 milionów dolarów.

Aczkolwiek wciąż prezes Amazona może się pochwalić tym, że chociaż na chwilę był najbogatszym człowiekiem na ziemi, póki co musi jednak zadowolić się zaszczytnym drugim miejscem, zaraz za nim znajduje się Amancio Ortega ($82,7mld) właściciel odzieżowego kolosa Inditex oraz Warren Buffet ($74,5mld) przewodniczący rady nadzorczej w Berkshire Hathaway.

amazon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here