Amerykańskie przedsiębiorstwo nie ma sobie równych, a historia licząca 100 lat oraz tradycja, pozwoliła zdobyć klientów na całym świecie. Erhardt Koch – założyciel, mimo wielkich ambicji, raczej nie przypuszczał że jego dzieło osiągnie tak wielki sukces. Zapożyczone 5 tysięcy dolarów na rozkręcenie biznesu okazało się być strzałem w dzisiątkę!

W tym roku przypada setna rocznica powstania firmy, co wręcz zmusza do odpowiedniego uhonorowania. New Era wciela w życie swoje projekty współprac, a jedną z nich jest mastermind JAPAN! Masaaki Homma założył markę w 1997 roku i choć początki bywały niezwykle trudne, charakterystyczny klimat oraz idee, pozwoliły wspiąć się na wysoki poziom. Współpraca duetu obejmuje klasyczną czapkę, koszulkę, bluzę, kurtkę oraz spodnie dresowe. Nieodzownym elementem na każdym z produktów jest symbolika nawiązująca do rocznicy – m.in. pod postacią napisu ”1920 -2020”. Kolekcja jest utrzymana w czerni wraz z białymi detalami, gdzie nie zabrakło także brandingu obydwu marek.

Kolaboracja ujrzy światło dzienne już 25 maja, niestety niewykluczone, że wyłącznie za pośrednictwem japońskiej strony New Era.