Kluczowe przedsiębiorstwa stawiają na pewnych partnerów, tak jak i rozkręcając biznes, tak i dziś. Nike stara się dotrzeć do sportowców wielu dyscyplin. Począwszy od koszykówki, tenisa, piłki nożnej i wielu innych.

Gracz Paris Saint-Germain, po raz kolejny łączy siły w duecie z Oregońskim gigantem. Współpraca z 2019 roku na bazie Nike Shox R4 i TL idealnie wpasowała się w trendy, co było jednoznaczne z powrotem do archiwów. Tym razem, współpraca zaowocuje wspólną sylwetką Nike Air Max 2090, która trafi do sprzedaży w dwóch kolorystykach. Pierwszą z nich stworzono w oparciu o czerń, która kontrastuje z elementami złota i bordo. Druga zaś, dominuje w jasny beż wraz z wieloma kolorowymi akcentami. Wydania łączy identyczne wykonanie cholewek, opartych na gładkim nubuku oraz włochatym zamszu. Nie zabrakło wielu motywów nawiązujących do napastnika i jego korzeni – m.in. napisy takie jak ”Sao Vincente”, ”Jardim Gloria” czy ”Nautica III”. Obydwie kolorystyki zostały wyposażone w odblaski, co jest ich dodatkowym atutem.

Na obecny moment, ogłoszono datę premiery wyłącznie w Chinach (02/06) natomiast w najbliższych tygodniach powinna odbyć się również w EU.