Najwyższy czas na coroczne zestawienie Top 100 Global Brands według BrandZ. Podsumowanie prezentuje firmy z różnorodnych kategorii – począwszy od technologii, rozrywki, skończywszy na modzie. Ranking jest stworzony w oparciu o analizę danych rynkowych badających 3,8 mln konsumentów z całego świata. Tym samym, jest to dość wiarygodne źródło. Pojawienie się w podsumowaniu może wydawać się nie lada wyróżnieniem, jednak nie jest to subiektywna opinia, a wynik oparty na wynikach na przełomie 12 miesięcy.

Pierwsze miejsca pozostają w większości bez zmian, jednak dziś skupimy się wyłącznie na sportowych gigantach. Pozycja 21 należy do Oregońskiego przedsiębiorstwa Nike (tak jak i w roku poprzednim). Niestety w związku z pandemią, spadek wartości wydaje się być dotkliwy (2019 +23%, 2020 +5%). W dalszym ciągu, jest to jednak godna pozycja. Wśród bliskich nam marek znalazł się również adidas, którego awans jest doprawdy imponujący. W zeszłym roku marce udało się pojawić w zestawieniu, zajmując tym samym 100 miejsce. Przez 12 miesięcy, wartość powiększyła się o 11% wysuwając adidas na 92 miejsce.

Są to jedyne sportowe firmy, które znalazły się w rankingu, natomiast moda high fashion również ma swoich reprezentantów. Miejsce 20 należy do Louis Vuitton (+10%), na 34 pojawia się Chanel (-2%) natomiast Gucci plasuje się na pozycji 49 (+8%). Całościowy raport możecie przeczytać tu.