Przedsiębiorstwa starają się trafić w gusta klientów z całego świata, w tym dorosłych, młodzieży a i najmłodszych fanów! Przykładem może być rozszerzenie rozmiarów do wielu grup wiekowych ale i tworzenie dedykowanych kolekcji, które mają na celu docenić konkretną część odbiorców.

Niesamowity świat Gumballa emitowany od 2011 roku, wywołał wiele zainteresowania. Zauważa to również Nike, co skłoniło firmę do wydania wyjątkowej kolekcji dla dzieci. W jej skład wchodzą dwa popularne modele takie jak Air Max Plus & Air Max 270 React. Stworzone w oparciu o odcienie zieleni, fioletu, różu, niebieskiego, żółtego oraz czarnego w różniących się kombinacjach. Ponadto, pack obejmuje również odzież w tym koszulki i bluzy w dwóch wariantach kolorystycznych. Elementem charakterystycznym jest grafika rozciągniętej gumy balonowej widoczna na wkładkach lub grafikach. Projekt ma formę inspiracji, tym samym nie jest to oficjalna współpraca.

Niestety jak wspominaliśmy, produkty są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci, więc na próżno szukać choćby damskich rozmiarów. Premiera odbędzie się za pośrednictwem Foot Lockera, 8 lutego zarówno stacjonarnie jak i online.