Ostatnie miesiące są nadto intensywne, mimo iż cały świat bierze głęboki oddech, a w tym gospodarka. Dotychczas, w walkę włączyło się szerokie grono przedsiębiorstw wspierając pracowników służby zdrowia – począwszy od gigantów, skończywszy na lokalnych firmach. Potrzeby rosną, a zaangażowanie zdaje się nie maleć!

Na obecny moment, Oregońska marka Nike dość ochoczo brała udział w akcji pomocowej. Jest to przekazanie ponad 20 milionów dolarów na organizacje non profit ale i pomoc w postaci specjalnego sprzętu ochronnego. Z uwagi na trwającą pandemię, nie wycofuje się z dalszych działań. Wraz z fundacją Good360, w najbliższych dniach zostanie przekazane 140 tysięcy sztuk różnorodnego sprzętu takiego jak m.in. odzież ochronna i buty. W tym 30 tysięcy par wydania Air Zoom Pulse (zaprojektowanego we współpracy z Oregon Health & Science University i szpitalem Doernbecher). Warto dodać, że jest to placówka, która stała się inspiracją wyjątkowych kolekcji Doernecher, pozwalając projektować buty dzieciom dotkniętymi przewlekłymi chorobami.

Większość par trafi do szpitali w USA, jednak 2500 z nich, zostanie przekazane Europie (a w tym m.in. do Berlina, Londynu, Mediolanu). Warto dodać, że nieco wcześniej, firma przekazała EU ponad 3500 strojów Dri-FIT i podobną ilość obuwia.