Zdołaliśmy już na dobre powitać nowy rok, a ten wydaje się nieść za sobą wiele zmian. Dotkną one również Nike i konsumentów, choć każda decyzja niesie za sobą plusy i minusy, tym razem korzyści mogą być po naszej stronie.

Wiele lat, ubolewaliśmy z powodu ograniczonego asortymentu i braku wysyłki z wielu sklepów do Polski. Sytuacja znacząco się poprawiła, a czołowe sklepy w Europie oferujące kultowe wydania, zyskały klientów na całym świecie. Jak wynika z ostatnich założeń Nike, nadchodzą zmiany. Oregońskie przedsiębiorstwo nakłada zaostrzenia wobec międzynarodowych wysyłek, które mają pozwolić firmie zyskać kontrolę nad sprzedażą i marką. Od tej pory, sklepy takie jak Attiude Inc i wiele innych, nie będą mogły wysyłać produktów Nike & Jordan poza Unie Europejską. Jakie są zatem plusy? Nasze szanse na kupno własnej pary lub wygranie raffle’a będą o wiele większe. Znaczna część limitowanych produktów zamiast trafiać do klientów w Unii, trafiała do odległych regionów, które również pozwalały zakupić konkretne produkty.

Jak wspominaliśmy, zaostrzenia nie wpłyną negatywnie na żaden z krajów Unii Europejskiej w których to, wszystko pozostanie bez zmian. Ponadto, wewnętrzną sprzedaż reguluje prawodawstwo europejskie zakazujące podobnych ograniczeń. W najbliższych miesiącach przekonamy się, czy polityka Nike rzeczywiście wpłynęła korzystnie na zakupy sneakersów w UE. Przedsiębiorstwo ostrzega, że złamanie praw przez sklepy grozić będzie utratą dostępu do produktów.