Amerykańskie przedsiębiorstwo rozpoczynające swą drogę w Seattle, liczy już ponad 100 lat. Dzięki temu, zyskało zarówno zaufanie, renomę jak i wiele możliwości dotarcia do klientów i projektantów. Aktualnie, Nordstrom liczy 115 sklepów stacjonarnych oraz umożliwia wysyłkę do 96 krajów, w tym do Polski.

Wszechobecna wiedza na temat zrównoważonego rozwoju także w modzie, rzuca niecodzienne wyzwanie w stronę wiodących firm. Istotnym faktem jest większa otwartość na high fashion, która nieubłaganie przenika do wielu stylów ubioru i subkultur. Aby połączyć dwa powyższe aspekty, przedsiębiorstwo zdecydowało się na projekt ”See You Tomorrow”. Dla samych klientów jest to szansa na sprzedanie swoich używanych produktów w zamian za karty podarunkowe Nordstrom ale i ich kupno przez zainteresowane osoby. Program obejmuje na tę chwilę marki takie jak m.in. adidas, Off-White czy Burberry i rozpocznie się już 31 stycznia w NY oraz online. Aby zbadać zainteresowanie klientów, ma potrwać 6 miesięcy przy czym okres ten może zostać wydłużony.

Idea jest nie tylko korzystna dla środowiska ale i pokazuje, że firmy są otwarte na zmiany. Niewątpliwym zapalnikiem jest też konkurencja, która swoim działaniem, napędza inne marki do zastosowania nowych metod. Ze strony potencjalnego klienta, może być to całkiem udany projekt. Warto zaznaczyć, że w szafach wielu z nas mogą zalegać atrakcyjne produkty, które będą wykorzystane przez kolejnych nabywców. Kwestią, która pozostawia w nas wątpliwości jest jednak cena. W dobie tylu serwisów aukcyjnych, warto prześledzić które oferty będą dla nas najkorzystniejsze. Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie Nordstrom.