Od hydraulika do multimilionera w 3 lata!

  0

  Conor McGregor to zawodnik MMA, który w poprzedni weekend zapisał się w historii tego sportu, zdobywając pas w drugiej kategorii wagowej największej organizacji – UFC. Reprezentant Irlandii, po znokautowaniu Eddiego Alvareza, jest równocześnie mistrzem świata wagi piórkowej i lekkiej. Należą do niego również rekordowe liczby sprzedanych PPV, wpływów z bramek (m.in. pobijając liczby wygenerowane przez walki Tysona i Aliego), najszybszy knockout (13 sekund) i najwięcej pieniędzy zarobionych przez fightera MMA.

  Szalony Irlandczyk, który zasłynął z ciętego języka, przepowiadania przebiegu walk czy nietypowego stylu, jest również ikoną mody. Przed walką w nowojorskim MSG pokazał się m.in. w białym futrze z norek od Gucci, czy kolorowym swetrze Coogi. Te kreacje, jak się okazuje, były followup’em do Joe Fraziera i Notoriousa BIG (przydomek McGregora to właśnie “The Notourious”).

  mc big

  Dziś 28-letni Conor korzysta z fortuny, m.in. kolekcjonując luksusowe samochody. Ale nie zawsze tak wyglądało jego życie. Przed debiutem w UFC pracował jako… hydraulik! Nienawidził swojej pracy, wstawania nad ranem i godzinnej podróży komunikacją miejską. Wbrew sprzeciwom rodziców, zrezygnował z niej przechodząc na zasiłek dla bezrobotnych i poświęcając się w 100% karierze. Za ostatnie pieniądze, które zarobił zdobywając dwa tytuły Cage Warriors (jedna z większych federacji w UK) kupił szyty na miarę garnitur i w 2013 roku wyruszył do USA. Tak właśnie rozpoczął się “The McGregor Show”. Pyskaty dublińczyk, mając za sobą hordę “zielonych” kibiców, powoli zaczął zmieniać krajobraz branży. Już samym outfitem wyróżniał się spośród zawodników ubranych w sportowe koszulki lokalnych sponsorów. Dodając do tego kontrowersyjne wypowiedzi i efektowne zwycięstwa, rozpędzał swoją kulkę śnieżną zdobywając rzeszę fanów i haterów. Jeszcze nigdy zawodnik z tak niskich kategorii wagowych nie wzbudzał tak potężnego zainteresowania. Jego łupem padały kolejne “odcięte głowy” i milionowe czeki. A najlepszy w tym wszystkim był fakt, że “Mystic Mac” przepowiadał wszystko z niesamowitą dokładnością. Rundy, ciosy, ruchy przeciwników… W 3 lata stał się bohaterem narodowym i legendą sportu.

  maxresdefault

  Nie chcąc pomijać wszystkich ciekawych wątków związanych z tą postacią, trzeba by było zapewne napisać całą książkę. Jedno jest pewne, Conor McGregor jest przykładem na to, że wiara w siebie, ciężka praca i determinacja potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Zatem jeśli nie cierpisz swojej profesji, a wszyscy wokół nie wierzą w Twoje marzenia – jeszcze nic straconego!

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here