Virgil Abloh pracuje na najwyższych obrotach, czego dowodem są liczne sukcesy projektanta. Off-White założył w 2013 roku, a przez niespełna siedem lat działalności, marka osiągnęła doprawdy nieocenioną popularność. Na obecny moment, produkty z choćby jednym charakterystycznym elementem firmy, automatycznie kojarzą się klientom z lubianym designem.

Niestety świat mody od dekad wykorzystuje zbudowaną renomę, a rynek zasila się kolejnymi, podrabianymi produktami. Tym razem, padło na Virgila – projektant zamierza stanąć na drodze sądowej z amerykańską siecią lodziarni Afters Ice Cream. Rzemieślnicze lody nie budziły żadnych kontrowersji, do czasu gdy nie rozpoczęły sprzedaży odzieży i gadżetów, które odnoszą się do kultowych marek. Najnowszy merch składał się m.in. z koszulek i bluz, które wykorzystywały znak towarowy Off-White. Grafiki na produktach przedstawiają charakterystyczne, ukośne linie wraz z napisem ”OFF-DIET”. Virgil twierdzi, że podważa to nie tylko atrakcyjność ale i szacunek co do jego marki. Może być to nie tylko ww. naruszenie ale i nieuczciwa konkurencja oraz wprowadzanie klientów w błąd, jakoby firmy miały ze sobą coś wspólnego. W czerwcu wysłano oficjalne pismo do lodziarni o zaprzestanie sprzedaży produktów, jednak pozostało to bez odpowiedzi. Swoich praw, Virgil będzie szukać przed sądem.

Warto dodać, że witryna ”parodiuje” wiele znanych firm i projektów, jest to m.in. ASSC, Thrasher, Fear of God czy Sunday Service. Jeśli macie ochotę przyjrzeć się temu bliżej, odsyłamy was do strony Afters Ice Cream. Przedstawiciel na obecny moment nie odpowiedział na prośbę TFL o komentarz dot. sytuacji.