Duet Virgila Abloha & Nike był bezbłędnym strzałem w dziesiątkę, o czym przekonaliśmy się już niejednokrotnie. Mimo, że kolekcja ”The Ten” zawierająca również sylwetki Air Jordan dobiegła końca, współpraca przynosi nam jeszcze wiele nowości.

Od kilku miesięcy, kierowano naszą uwagę na wcześniej niewidziane wydanie bazujące na Air Jordan V. Po wielu spekulacjach i zdjęciach sampli, jesteśmy w dalszym ciągu głodni szczegółów. Paris Fashion Week, ujawnił kolekcję Off-White dedykowaną na sezon Fall/Winter 2020. Podczas wydarzenia, przedstawiono również wyczekiwany model, którego kolorystyka przypomina wersję ”Black Metallic”. Cholewka została stworzona przy użyciu cienkiej i delikatnej tkaniny, którą zdobią charakterystyczne już symbole firm. Nie zabrakło motywu ”SHOELACES” oraz wewnętrznego brandingu znajdującego się pod przezroczystą klatką boczną. Szarawa oprawa buta kontrastuje z detalami imitującymi zżółknięcie i półprzezroczystość.

Jedno jest pewne, premiera zbliża się do nas wielkimi krokami – nieodwołalnie. Przypuszczalnie, sylwetka może trafić do sprzedaży podczas NBA All Star w lutym bądź kwietniu bieżącego roku. Cena detaliczna wyniesie 225 dolarów, jednak zakup zdecydowanie nie będzie należał do łatwych zadań.