W tym roku Champion obchodzi 100 urodziny – przez tak imponujący okres, przedsiębiorstwo udoskonalało swoje produkty czego efektem są dzisiejsze projekty i wypracowana renoma. Dzięki autorytetowi i pracy, przed marką otworzyło się wiele drzwi, a obecnie może pochwalić się współpracami z długoletnimi partnerami.

Spośród licznego grona kolaboracji, wyróżniliśmy dziesięć z nich, które na przestrzeni ostatnich kilku lat wywołały fale sympatii i zainteresowania. Wiele produktów jest pożądanych do dnia dzisiejszego będąc tym samym godnymi uwagi pozycjami.

Champion x Undefeated

Kalifornijski brand istnieje na rynku od 2002 roku, a na obecny moment jest znany niemalże na całym świecie. Zważając na to, że duet współpracował wielokrotnie, trudno skupić się na jednej kolekcji. Ostania, była dedykowana na sezon letni bieżącego roku, oferując m.in. bluzy, koszulki czy krótkie spodnie z klasycznym brandingiem.

Champion x Wood Wood

Historia duńskiej firmy może brzmieć inspirująco ponieważ dwóch założycieli rozpoczęło działalność od małego sklepu w Kopenhadze, który wraz z upływem czasu stał się rozpoznawalny znacznie dalej niż za granicami kraju. Projekt z 2016 roku jest jednym z bardziej pożądanych pozycji – poświęcony motywowi Romantic z logo Championa.

Champion x Vetements

High fashion z sezonu na sezon coraz bardziej wnika do szeroko pojętej mody ulicznej i sportowej co i nas cieszy. Francuska awangarda połączyła siły z Championem w 2016 roku, a choć ceny produktów były zbliżone do stawek Vetements, kolekcja niewątpliwie zdobyła sympatie zarówno wśród fanów jednej jak i drugiej firmy. Niebanalny design wiszących lampasów czy dużych grafik metek jest w cenie po dziś dzień.

Champion x A Bathing Ape

Nie mogło zabraknąć pozycji z udziałem najsłynniejszej małpy w świecie streetwearu! Wspólne działania partnerów dotyczą zarówno AAPE jak i BAPE. Na przestrzeni lat mogliśmy zobaczyć wiele wariantów produktów, począwszy od wizerunku Ape Head na klasycznych krojach skończywszy na wzornictwie camo czy Shark Hoodie.

Champion x Off-White

Nasze zestawienie do tej pory liczy pięć pozycji przy czym ostatnia z nich, stanowi drugą u boku marki z półki high end. Off-White zyskało dwukrotnie tytuł najgorętszej marki, a dzięki współpracy z Nike – zapadło w pamięć także fanom obuwia. Po wielu miesiącach oczekiwania i plotkach, finalnie w 2017 roku mogliśmy zobaczyć efekty pracy z Championem – zawierającej 16 elementów odzieży.

Champion x Stussy

Stussy jest jedną z najstarszych firm będącą partnerem Championa na naszej liście. Choć 39 lat to ponad dwa razy krótszy staż, jest on wystarczający abyśmy mogli być zaznajomieni z charakterystycznymi cechami marki. Duet współpracował m.in. przy kolekcji świętującej 30 rocznicę kalifornijskiego brandu czy linii Stussy Sport z wyróżniającymi się płaszczami przeciwdeszczowymi.

Champion x KITH

Ronnie Fieg ma na swoim koncie wiele sukcesów, a rozwój działalności KITH jest wprost proporcjonalny do ilości znaczących partnerstw. Ubiegły rok przyniósł nam również obszerną kolaborację u boku Championa zarówno z pozycjami dla mężczyzn jak i kobiet. Odzież została wykonana w oparciu o tęczę odcieni co jest zauważalne na samym brandingu.

Champion x BEAMS

Powyższe firmy przedstawiły nam dotychczas wiele ciekawych koncepcji – m.in. projekt z udziałem czterech artystów, których celem była interpretacja logo Championa na bluzach i koszulkach. Tegoroczna kolekcja została ujawniona kilka tygodni temu, tym razem przedstawiając futrzane czy polarowe pozycje na chłodniejsze dni.

Champion x atmos LAB

Przed nami kolejne japońskie przedsiębiorstwo, które jest silnie związane z Championem. Choć dla wielu atmos jest automatycznie kojarzony z Nike Air Max, marka ma także wiele innych sukcesów – również względem odzieży. Ostatnio firmy pracowały nad kolekcją Fall/Winter 19, która zadebiutowała w październiku obejmując zimowe kurtki oraz polary.

Champion x Supreme

Uznaliśmy, że partnerstwo z Supreme zostawimy na koniec – głównie z uwagi na fakt, że jest to jeden z popularniejszych duetów. Mimo wieloletniej i intensywnej współpracy, każdy projekt ma swój osobliwy klimat łączący charakter obydwu firm.

Nasze podsumowanie dobiega końca, choć w głowie w dalszym ciągu mamy kilka pozycji, które znacząco przykuły naszą uwagę. W bieżącym roku, była to m.in. kolekcja z Atomówkami czy Clothsurgeon – przyszły rok z pewnością przyniesie nam wiele niespodzianek!