Wpływowi twórcy, butiki i projektanci to część dorobku przedsiębiorstw. Zarówno jeśli mówimy o sportowcach występujących w konkretnych produktach, jak i partnerach współprac. Jednym z bardziej pożądanych jest atmos – legendarny japoński butik ma na swoim koncie mnóstwo godnych uwagi wydań. Dziś, czas na więcej szczegółów tytułowej sylwetki!

Historia serii adidas ZX sięga 1984 roku. Choć początkowo miała ona zadowolić biegaczy, jej popularność zdobyła sympatię także w szerszym kręgu. Model, na którym dziś się skupimy ujrzano po raz pierwszy w 1989 roku, jest to więc kawał czasu. Mimo tego, świetne wykonanie jak i niebanalny design pozostał z nami po dziś dzień. Na horyzoncie kolejna współpraca honorująca klasyk, za którą stoi również atmos, jest to tym samym część projektu A-ZX zapoczątkowanego w 2008 roku. Odważną zielonkawą cholewkę zdobią świecące w ciemności elementy inspirowane skórą węża oraz obszerne, odblaskowe akcenty imitujące końskie włosie. Zdecydowanie nie jest to kolorystyka dla fanów minimalizmu, jednak byłaby to ostatnia rzecz której spodziewalibyśmy się po tej kolaboracji. Jednego możemy być pewni, w parze będziecie zauważani zarówno w dzień, jak i w nocy!

Buty trafią do sprzedaży 28 sierpnia, w cenie 499 złotych. Będą dostępne na Chmielnej oraz na stronie adidas, natomiast szansę na zakup otrzyma tylko część zainteresowanych.