Absolutnie wszystko co musisz wiedzieć o Pharaoh!

2

Pharaoh to młody raper z Rosji, który podbił serca polskich słuchaczy kawałkami takimi jak Black Siemens czy 5 минут назад. Dzisiaj macie okazję dowiedzieć się o nim więcej i poczytać o jego początkach kariery.

Pharaoh – dzieciństwo

Pharaoh (Gleb Golubin, urodzony 30 stycznia 1996 roku) to raper prosto z Rosji i założyciel Dead Dynasty. Gleb i jego grupa stali się popularny przez viralowy track Black Siemens

Kiedy miał 7 lat jego kuzyn pokazał mu album MUTTER od Rammstein. Dzięki temu młody Pharaoh zaczął bardziej interesować się muzyką. Zaczął nawet chodzić na kurs języka niemieckiego ale szybko go odpuścił – to nie język zafascynował go w Rammstein najbardziej.

Jego pierwszą pasją była piłka nożna. Po 7 latach treningu nadal nie był najlepszym graczem. Porzucił sport i skupił się bardziej na nauce. W tym okresie jego ulubionymi artystami byli Snoop Dogg, Kid Cudi, T.I., Eminem i 50 Cent. Również często słuchał Kurt Cobaina i Marilyn Mansona.

Początki kariery

Jako 16-latek udał się do USA. Zagościł tam na pół roku i zaczął nagrywać pierwsze tracki. Początkowo za ksywę obrał Leroy Kid, którą później zmienił na [email protected] Kid. Po paru latach zmienił zdanie i ogłosić światu swój nowy nickname – Castro The Silent.

Gleb zaczął studia dziennikarskie na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym. W tym czasie zaczął interesować się mocniej cloud rapem i był zafascynowany Raider Klanem. Dodatkowo 28 kwietnia w 2012 roku Gleb wraz z swoim przyjacielem, Sasha Otis, stworzyli rapową grupę Grindhouse.

Jego pierwszy oficjalny track  – Cadillac został nagrany w studiu w domu jego znajomego w 2013 roku. Pierwsze zalążki sławy przybyły do Gleba po wydaniu video do «Ничего не изменилось» («Nic się nie zmieniło»). Jednak dużo osób zauważyło znaczne podobieństwa między klipami Bonesa, a tymi od rosyjskiego rapera. Po kilku miesiącach Pharaoh wydał swój pierwszy mixtape «Уаджет» («Wadjet»). Po tym na światło dzienne wyszedł jego drugi mixtape – Phlora.

Black Siemens i droga do sławy

Jeden z najbardziej znanych klipów, które wydał Pharaoh to Black Siemens. Wydany w 2015 klip zebrał kilkanaście milionów wyświetleń. Raper nie był zdziwiony sukcesem video – w jego własnych słowach – “Byłbym zawiedzony gdyby ten klip nie miał przynajmniej 10 milionów wyświetleń na YouTubie. Zawsze najbardziej popularne są najgorsze klipy.”

Po jakimś czasie Boulevard Depo załozył nową koalicję YoungRussia. Pharaoh wraz ze swoimi znajomymi dołączył do grupy. 19 października 2016 roku jeden z założycieli wypowiedział się na temat zamknięcia projektu – wszyscy jego uczestnicy z niego wyrośli i chcieli iść w swoją stronę.

pharaoh

Latem 2015 Pharaoh wydał mixtape «Dolor» (z łaciny “ból). Innymi opcjami na nazwę albumu były “18 klub” lub “Klub 27”. Tytuły odnosą się do dużej ilości samobójstw lub innego rodzaju tajemniczej śmierci artystów wkraczających w 27 rok życia. Sam album jest prawie jak list samobójczy: w trackach Gleb zabija sam siebie by stać się kimś innym. Do płyty został dołaczony specjalny booklet, w którym Pharaoh rekonstruuje zdjęcia z samobójstwa Kurt Cobaina. Mimo kreatywnego pomysłu krytykom nie spodobał się album.

pharaoh black siemens dolor
pharaoh black siemens 14 lipca 2016 roku Pharaoh wydaje album Phosphor. Do dzisiaj jest udawany za jego najlepsze wydawnictwo. Płyta nadal utrzymywała ciężki, ciemny klimat. Mimo śpiewanych momentów raper nie ograniczał się do krzyczenia podczas tracków – słychać inspiracje screamo i pierwszą miłością Gleba – Rammstein. Według fanów jest to jego najbardziej przemyślany i dopracowany projekt.  Wszystko jest utrzymane w jednym, spójnym stylu – mimo częstych wycieczek rapera w światy pozarapowe. Jeżeli ktoś chce zacząć przygodę z tym artystą – polecamy tutaj.
Track Разложение z tego albumu został wykorzystany jako podkład do video z koncertu Pharaoha w Warszawie – możecie to obadać poniżej!

Pharaoh – 2017 and beyond

8 lipca 2017 roku najnowszy mixtape, Pink Phlody, ukazał się w internecie. Znajdziemy na nim 14 kawałków i dodatkowo jeden bonus track. Ulubionym numerem Gleba jest «Без меня» («Without me»). Uważa go za najpięknieszy track jaki kiedykolwiek napisał. Z tego właśnie albumu wyszły najbardziej popularny singiel rapera – 5 Минут Назад. Album porusza temat samotności na samym szczycie popularności. Na przedostatnim tracku można usłyszeć przemyślenia i odczucia Pharaoha – o tym jak walczył z przydomkiem “gwiazdy jednego hitu”, jak starał się zadowolić fanów jednocześnie będąc sobą. Osobisty format Pink Phlody bardziej otworzył wcześniej dość mityczną i skrytą postać Gleba wszystkim fanom. Na płycie znajdują się też trzy bity spod ręki Pharaoha – Лаллипап, Школа i Много дел.

W tym roku możemy spodziewać się płyty Pharaoh REDRUM. Kawałek УБИЙЦА (Killer) wyszedł na światło dzienne 15 marca. Pharaoh atakuje mocnym, niesamowicie mrocznym numerem – i wydaje nam się, że płyta będzie utrzymana właśnie w takim klimacie. Okładkę singla możecie zobaczyć poniżej!

Pharaoh REDRUMPharaoh dopiero rozpoczął swoją karierę ale według niego – “Idole nie żyją dłużej niż 27 lat”.

Zobacz także: FACE: WSZYSTKO co musisz o nim wiedzieć!

(Specjalne podziękowania dla Neyli)

2 KOMENTARZE

  1. Gratuluje świetnego artykułu. Pharaoha słucham już od jakiegoś czasu i coraz bardziej jestem przekonany co do świetności tego artysty. Przemyślane utwory, a sam Gleb też wydaje się być całkiem ogarnięty.

  2. wszystko fajnie, ale “5 Минут Назад” nie jest z Pink Phloyd tylko z Pluxury 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here