Projektanci niejednokrotnie przekonywali się o sile internetu, a co najważniejsze sile prześmiewczych profili, które wychwytują najmniejsze szczegóły. Wszystko ma swoje plusy i minusy – choć internauci budują społeczność i napędzają popularność wielu firm, są równie wyczuleni na nieścisłości.

Nie musimy przypominać, że Philipp Plein jest dość kontrowersyjnym projektantem, a jego kolekcje spotykają się z równie wielką sympatią jak i krytyką. Tym razem, stoi w obliczu oskarżeń o swego rodzaju plagiat. Na profilu Diet Prada, opublikowano dekoracyjny design najnowszej kolekcji, który łudząco przypomina scenerię Dior x Shawn Stussy FW20. Elementem różniącym są czaszki, które we współpracy występowały jako kwiaty. Mimo tego, całość wygląda dość podobnie. Sekcja komentarzy pokazuje, że odczucia wielu osób są takie same.

Warto dodać, że to nie pierwsze oskarżenia w stronę artysty. W przeszłości miał nieprzyjemności m.in. w związku z kolekcją ”zainspirowaną” projektem Alexander Wang x H&M czy choćby posłużeniem się dziełami Von San Pedro. Niezależnie od sympatii lub jej braku, każde przywłaszczenie powinno ujrzeć światło dzienne, zwłaszcza gdy za elementy kolekcji musimy słono zapłacić.