Piątka zbita z Remikiem | WYWIAD #2

0

Prezentujemy wam kolejną część z cyklu wywiadów na naszym portalu. “Piątka zbita z …” ma na celu promocje młodych zdolnych artystów oraz przedstawienie tych bardziej znanych w innym świetle.

Adiq: Cześć! Na początku bardzo Ci dziękuję, że zgodziłeś się poświęcić czas na wywiad. Na początku przedstaw się naszym czytelnikom. Jak masz na imię, ile masz lat, skąd robisz muzykę? Przy okazji mógłbyś skrobnąć kilka słów o sobie?

Remik: Siema! Na imie mam Remigiusz, choć osobiście wolę zdrobnienie Remik, łagodniej i luźniej brzmi. Jestem 20-letnim chłopakiem z Polkowic, ale aktualnie mieszkam i tworze w Trójmieście. Od 5 lat mieszkam w Gdynii i myślę ze dokonaliśmy bardzo dobrego wyboru, dużo możliwości.

Adiq: Ulubiony film i gatunek filmowy ?

Remik : Jakbym miał wymienić ulubiony film czy gatunek to naprawdę nie dałbym rady, jestem typem człowieka, któremu jak wpadnie coś w oko czy ma ochotę to ogląda chociaż za dziecka byłem mocnym fanem Spidermana.

Adiq: Uprawiasz czynnie jakiś sport?

Remik: Aktualnie nie mam czym się pochwalić dlatego, że za bardzo nie mam na to czasu czego osobiście nie pochwalam i to nie jest w moim stylu codziennego życia, za to uwielbiam grać w piłkę, nawet przez dobrych parę lat grałem w klubie w starym mieście 🙂

Adiq: Najbardziej pechowa i najszczęśliwsza sytuacja w Twoim życiu?

Remik: Jestem tego zdania, że dopóki człowiek żyje nie ma sytuacji którą można by było uznać za najbardziej pechową tak samo jak i najszczęśliwszą.

Adiq: Okej, to teraz przejdźmy na chwilę do produkcji muzyki. Zacznijmy standardowo: W jakich okolicznościach zaczęła się Twoja
przygoda z muzyką i skąd pomysł na taką ksywę?

Remik: Moja przygoda z muzyką zaczęła się bardzo dawno, zależy, z której strony patrzymy. Jako dzieciak zgrywałem sobie pojedyncze kawałki na płytki i odtwarzałem na głos przy otwartym balkonie jak nikogo nie było w domu, dodam, że to nie był jedynie hiphop, ale także pop, rnb, rock, dosłownie wszystko, co mi wpadało w ucho. Nie byłem fanem jednego gatunku. Bardzo dużo przy niej siedziałem praktycznie codziennie po pare godzin mogłem mieć muzykę na słuchawkach lub głośnikach. Jeśli chodzi o nagrywanie zaczęło sie od powrotu ze stanow w 2015 roku gdy nabrałem inspiracji choć też nie do końca mi to wychodziło to i tak ruszyłem. Po powrocie dzwoniłem do paru ludzi prowadzących studio w Trójmieście i w końcu umówiłem się na godzinną sesję w studio Bezpresji w Gdynii. Od tamtej pory ruszyła lawina ze wszystkim tekstami, beatami, ludźmi i supportami. Do dzisiaj wypuszczam rzeczy na kanale. Poznałem Kubę mojego realizatora, który naprowadził mnie z muzyką i podejściem za co mu dziękuje bo bez niego nie wiedziałbym w czym siedzę. Tak jest do dziś, choć często bywam w Selekta studio działając z nowymi rzeczami z Przemkiem.

Adiq: Kto był dla ciebie dawniej wzorem?

Remik: Nie miałem wzoru, starałem się na nikim nie wzorować, choć często było słychać u mnie ludzi których miałem sam na słuchawkach dlatego jestem zdania, że zagraniczni raperzy są najlepszymi inspiracjami.

Adiq: Może powiesz coś o swoich amerykańskich inspiracjach. Kto jest twoim ulubionym producentem/raperem z USA?

Remik: Jedną z moich stanowych inspiracji jest Travis Scott, bardzo się wciągnąłem w jego twórczość dość dawno, niestety producenta nie mam.

Adiq: Czego brakuje Twoim zdaniem w polskim rapie, a co jest obowiązkową rzeczą w tym zza wielkiej wody?

Remik: Myślę, że każdy osobiście powinien podchodzić do swojej twórczości, chociaż wypowiadając sie ogólnie brakuje nutki zrozumienia, jestem zdania, że muzyka powinna nas łączyć nie dzielić i to jest największy problem naszego społeczeństwa. Ale tak jak powiedziałem to tylko moje zdanie.

Adiq: Opowiedz nam o swoich planach na przyszłość? Możemy czekać na jakiś nowy projekt? Możesz zdradzić jakieś szczegóły?

Remik: Tak, oczywiście nie chciałbym stać w miejscu, bo i tak swoje wystałem, nie na tym polega robienie muzyki. W najbliższym czasie na pewno wleci sporo nowych rzeczy.

Adiq: Skupiasz się w całości nad solowymi rzeczami czy jednak będzie możliwość usłyszeć cię gdzieś gościnnie?

Remik: Ostatnio nie skupiam się kompletnie nad solowymi rzeczami, jest dużo gościnek u bardzo ciekawych ludzi także bardzo mi miło, że mogę się angażować u innych artystów na scenie polskiej, jak i zagranicznej. Jeśli chodzi o projekty to już niebawem pojawi sie dosyć ciekawa informacja.

Adiq: Działając już jako muzyk zdarzyło ci się już popełnić błąd czy błędy?

Remik: Oczywiście, każdy jest człowiekiem i popełnia błędy ja także i to nie raz, z jednej strony były to głupie rzeczy które mogłyby mieć w przyszłości wpływ na moją osobe, ale z drugiej strony wiem na czym stoję i z takich rzeczy wyciągam wnioski dlatego widzę w tym tyle minusów co plusów, Dlatego staram się popełniać ich coraz mniej, chociaż nie powtarzając ich. Popełnić błąd to jedno, ale umieć go naprawić to druga cześć która jest o wiele trudniejsza niż pierwsza dlatego trzeba mieć głowę na karku i za każdym razem przeanalizować całość 100 razy.

Adiq: Jeżeli byś mógł, co zmieniłbyś na dzisiejszej scenie rapowej?

Remik: Co bym zmienił ? Prawdopodobnie nic, każdy jest kowalem własnego losu jedynie co to można coś wnieść.

Adiq: Jeżeli mógłbyś pójść na koncert nieżyjącej już gwiazdy muzyki- na czyj koncert byś poszedł?

Remik: Bardzo chciałem pójść i w sumie dalej bym chciał, na koncert Michael Jacksona mega fan.

Adiq: Jakbyś mógł wziąć na samotną wyspę 1 album hip-hopowy to jaki byś wziął?

Remik: Jeśli na samotną wyspę to pewnie Egzotykę heh. A tak naprawdę to nie wiem trudno pytanie.

Adiq: Kogo byś chętnie zaprosił gościnnie na swoją produkcję, a kogo definitywnie nie?

Remik: Zaprosiłbym osoby którymi sam się jaram, kogoś, kto doda świeżości do numeru, klimatu, różnorodności.

Adiq: Jakbyś opisał swoją muzykę w max. 3 słowach?

Remik: Mój mały świat

Dobra, teraz nadszedł czas na serię szybkich pytań.

Adiq: Ulubiony kawałek muzyczny?

Remik: Nie mam.

Adiq: Ulubiona marka odzieżowa?

Remik: Adidas

Adiq: Top 3 ulubionych raperów w PL?

Remik: Quebonafide, Sarius, O.S.T.R

Adiq: Legenda?

Remik: 2pac

Adiq: Dzięki wielkie za rozmowę. Teraz nadszedł moment na Twoje patetyczne przemówienie na koniec. Chcesz kogoś pozdrowić?

Remik: Dziękuje bardzo, oczywiście chciałbym pozdrowić wszystkich czytelników, internautów oraz słuchaczy muzyki nieważne jakiej. Miło było, dzięki za możliwość, piona!

Zapraszamy do zapoznania się z muzyką artysty: