Polacy w Mistrzostwach Świata Breakdance’u!

0

Wczoraj zakończył się pełny emocji weekend dla świata breakdance’u w Polsce. W Forum Wydarzeń w Krakowie odbywały się Red Bull BC One Cypher Poland. Wydarzenie, a konkretniej jego ostatni dzień, był tak naprawdę eliminacjami na Red Bull BC One, czyli wydarzenie, które jest uznawane za Mistrzostwa Świata w sztuce breakdance’u. W tym roku, wydarzenie odbywać się będzie w Indiach!

Chwilę przed finałami B-Boyów, do walki o tytuł Najlepszej w Polsce B-Girl staneły AGT i Paulina. Spotkały się one rok wcześniej, ale to Paulina zdobyła wtedy mistrzostwo. Tym razem zaszczyt wyjechania na Mistrzostwa Świata w Indiach miała AGT.

W finałowej walce w kategorii mężczyzn zmierzyli się ze sobą B-Boy Thomaz z ekip Polskee Flavour i Rockafellaz oraz Nikita z Crate of Wax. Ostatecznie, zwycięzcą okazał się Thomaz.

„Miałem w głowie tylko to, że wygram. Nie było łatwo, ponieważ musiałem pokonać naprawdę
trudnych przeciwników”

Mówił triumfator.


W składzie sędziowskim można było zobaczyć takie osobistości jak Poe One z USA, który swoją wiedzą i charyzmą przyciąga wielu tancerzy, Hong 10 z Korei, dwukrotny zwycięzca światowych mistrzostw oraz Bartazz – polski B-Boy mający ogromny wpływ na scenę w Polsce.

Gniewko Głogowski / Red Bull Content Pool // AP-1Z1N8T79W1W11 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

O finałach wypowiedział się Poe One:

„Ja osobiście pokazałem na Nikitę, pozostali sędziowie na Thomaza, ale oczywiście uważam, że Thomaz doskonale sobie poradzi w Indiach.
„Bardzo się cieszę, że B-Girls mają swoją kategorię na Red Bull BC One. Wskazałem na AGT ponieważ miała bardzo czyste sety co przełożyło się na lepszy występ”

Wczorajszy dzień zobaczyć możecie między innymi poniżej:

Finał kobiet zaczyna się od 1:36:43, natomiast mężczyzn od 1:45:58