Moda high fashion z roku na rok coraz bardziej przenika do świata sportu i stylistyki mody ulicznej. Dowodzą o tym liczne kolaboracje takie jak m.in. głośny projekt Louis Vuitton x Supreme, Vetements x Champion czy Off-White x Nike. Na horyzoncie, pojawia się kolejna znacząca kolekcja!

Niemieckie przedsiębiorstwo adidas jest nie tylko jedną z bardziej znaczących firm sportowych ale i może pochwalić się rozwijającą innowacją i technologią. Zważając na sukcesy, okazuje się być idealnym partnerem projektu u boku Prady. Niespełna kilka tygodni temu, pojawiły się pierwsze plotki na temat dwóch wspólnych wydań o nazwie ”adidas x Prada Sailing”. Już dziś, informacje oficjalnie potwierdza włoski dom mody. Za pośrednictwem Instagrama, opublikowano fotografie przedstawiającą dwa kartony adidas przy czym jeden z nich, wskazuje na sylwetkę Originals.

Niestety na obecną chwilę, żadna z firm nie ujawniła szczegółowych informacji dot. wyglądu modeli czy przewidywanej daty premiery. Jeśli mielibyśmy opierać się na plotkach, kolorystykę jednego z nich zobaczymy w odsłonie ”White/Metallic Silver” natomiast drugą w jednokolorowej wersji ”Red”. Pozostaje nam cierpliwie czekać, choć zdaje się że projekt ujrzy światło dzienne już w najbliższych tygodniach.