Prawnicy 21 Savage: “Raper przybył do USA w wieku 7 lat”

0
21 Savage
NEW YORK, NEW YORK - DECEMBER 02: 21 Savage attends the the Versace fall 2019 fashion show at the American Stock Exchange Building in lower Manhattan on December 02, 2018 in New York City. (Photo by Roy Rochlin/Getty Images)

Prawnicy reprezentujący 21 Savage wydali oświadczenie w sprawie statusu imigranta rapera.

Artysta, należący do stajni wytwórni Epic Records, został aresztowany przez ICE (Immigration and Customs Enforcement) w niedzielę,  3 lutego. O ile wiele osób było zszokowane tym, że raper pochodzi z Wielkiej Brytanii, a nie Atlanty, to hip-hopowa społeczność mocno wspiera imigracyjne problemy rapera.

Jak podają prawnicy 21 Savage, raper urodził się w Wielkiej Brytanii lecz przybył do Stanów Zjednoczonych w wieku 7 lat. Do USA miał się dostać dzięki wizie H-4. Wiza H-4 jest wydawana członkom rodziny osób, które dostają wizę H-1B – ta pozwala na legalną pracę w Stanach.

Wcześniej, w tym tygodniu ICE uważało, że 21 “Do USA dotarł legalnie w 2005 roku, lecz nie opuścił kraju po tym jak jego wiza przestała obowiązywać. “

Prawnicy rapera twierdzą, że 21 Savage był w USA do 2015 roku, potem wrócił na jeden miesiąc do UK, gdzie odnowił wizę H-4 i legalnie powrócił do Stanów Zjednoczonych. O ile jego wiza wyczerpała się w 2006 roku to nadal był tylko dzieckiem, który nie miał wpływu ani możliwości by zdobyć przedłużenie swojej wizy w USA.

Zespół prawnicy 21 będzie starał się o możliwość pozostania rapera w kraju. Savage nigdy nie ukrywał, że jest imigrantem.