High fashion na dobre zagościło wśród mody ulicznej, a także sneakersów. Gdy po raz pierwszy ujawniono współpracę Louis Vuitton x Supreme, było pewnym że tego typu projekt nieco odmieni świat mody i postrzegania wielu bliskich nam brandów. Nie musieliśmy zbyt długo czekać na zaangażowanie konkurencji!

Nieoczekiwanie, pod koniec 2019 roku ujawniono kolaborację domu mody Prada u boku adidas. Bazowała na damskim modelu Superstar, którego wykonanie i materiały znacznie różniły się od podstawowej sylwetki. Mimo to, w wielu pozostawiła niedosyt, zwłaszcza gdy oczekiwano wydania ze stajni luksusowej firmy. Najnowsze wiadomości mogą ucieszyć, ponieważ druga część kolekcji została stworzona w oparciu o Prada Americas Cup! Śnieżnobiałą cholewkę zestawiono z półprzezroczystym materiałem TPE oraz czerwonymi detalami w postaci brandingu Sport Linea Rissa. Logo znajduje się na pięcie oraz wkładce, natomiast całość spoczywa na półprzezroczystej podeszwie.

Niestety na ten moment na próżno szukać informacji o szczegółach premiery, jednak kto wie – może duet ogłosi ją równie niespodziewanie co poprzednika.