Niebywale cenioną strategią Jordan Brand jest wprowadzanie do ponownej sprzedaży znanych sylwetek. Co więcej, nierzadko niesie to za sobą kawałek historii, tak jak w przypadku Air Jordan 1 ”Bred/Banned” ale i niesamowicie limitowanych modeli stworzonych w formie współprac.

Tytułowe wydanie pojawiło się po raz pierwszy w 2006 roku i do tej pory, nie mieliśmy kolejnej okazji na jego zakup. Plotki na temat reedycji krążyły już w 2017 roku, jednak ostatecznie kolorystyka nie trafiła na półki. Tymczasem, plany na 2021 rok zwiastują wielki powrót! Na tę chwilę nie opublikowano jakichkolwiek fotografii, jednak wersja powinna być niemalże odwzorowaniem debiutującego modelu. Legendarne AJ IV w palecie ”Tour Yellow-Multi-Color / Dark Blue Grey” mają ukazać się w sierpniu 2021 roku.

Przypominamy, że przed nami wiele ciekawych reedycji. W tegoroczny Black Friday będziemy mieli okazję kupić AJ IV ”Fire Red” natomiast 13 lutego powróci sylwetka AJ VI ”Carmine” – w maju z kolei AJ IV ”White Cement’‘. Pogłoski wskazują również na ukazanie się modelu w kolorystyce ”Blue Military” jednak szczegóły pozostają nieujawnione.