Od dłuższego czasu było wiadomo, że na ostatniej konferencji CES dowiemy się czegoś o najnowszej konsoli od Sony. O czym Sony poinformowało świat?

A zaprezentowało między innymi logo, które zobaczyć możecie powyżej. Co w nim specjalnego? Właśnie to, że zostaje praktycznie takie samo jak wcześniej. PlayStation 5 ma być środowiskiem przede wszystkim do grania w gry. I prawdopodobnie tak też będzie.

Tym razem doszukamy się też zmian w dźwięku. Zostanie wybrana opcja 3D Audio, która kojarzyć się może z technologią Dolby Digital. Bardzo ważną kwestią tutaj będzie właśnie dźwięk przestrzenny – między 3 a 4 generacją konsoli niewiele się w tej kwestii zmieniło. Teraz zmieni się znacznie.

Swoją drogą, PS5 będzie bazować na procesorze AMD oraz grafice 8K. Brzmi ambitnie, prawda? Konsola ma być cztery razy mocniejsza od swojej poprzedniczki. A i duża szansa że będzie wyglądać tak:

Trochę kosmicznie? A krążą słuchy w branży, że będzie kosztować 499 dolarów. Konsola zostanie wypuszczona w okresie przedświątecznym tego roku, więc na dobrą sprawę, będziecie mogli się cieszyć nową zabawką już niedługo!