Rapowa edukacja #10 – Z prawem mu nie po drodze

0

W dzisiejszej odsłonie „Rapowej edukacji” na tapetę bierzemy doskonale wszystkim znanego Kodaka Black’a, który bez wątpienia wie, jak wzbudzić kontrowersje. Raper nazywa się Dieuson Octave i urodził się w 1997 roku w Pompano Beach na Florydzie. Oprócz rapowania zajmuje się także pisaniem tekstów piosenek, które wraz z upływem czasu zdobywają coraz większą popularność. Jego rodzice byli imigrantami z Haiti, a młody Dieuson wychowywany był tylko przez matkę w Golden Acres.

kodakblack1

Skąd się wziął jego artystyczny pseudonim? Już od młodzieńczych lat jego pseudonimem było „Black” albo „Lil Black”, ale potem, wraz z pojawieniem się Instagrama, Dieuson stwierdził, że jego nickiem będzie Kodak Black i tak się przyjęło. Od tamtej pory to pseudonim Kodak Black stał się jego znakiem rozpoznawczym.

maxresdefault

Raper rozpoczął swoją karierę w 2009 roku – to wtedy dołączył do grupy Brutal Yungenz pod pseudonimem J-Black, zaś potem swoją przyszłość związał z ekipą The Kolyons. Kodak Black współpracuje z takimi wytwórniami jak Sniper Gang, Dollaz N Dealz czy Atlantic Records, z którą podpisał kontrakt w 2015 roku. Jego solowa kariera muzyczna rozpoczęła się od wydania w 2013 roku mixtape’u „Project Baby”, który wielu słuchaczom przypadł do gustu. Później kolejno pojawiły się mixtape’y „Heart Of The Project” i „Institution”. Bez wątpienia, Kodak stał się w dużej mierze popularny za sprawą filmiku, na którym Drake tańczy do jego kawałka „Skrt”. Ten moment był motorem napędowym i postać Kodaka Blacka stała się jeszcze bardziej rozpoznawalna. Jakiś czas później, to właśnie ten kawałek znalazł się na 10. miejscu w notowaniach Billboard’u. W zeszłym roku, French Montana zaprosił Kodaka do współpracy nad kawałkiem „Lockjaw”, który później odniósł spory sukces. Również album „Lil B.I.G Pac” znalazł się w notowaniach muzycznych magazynów. W 2016 Kodak Black został zauważony przez XXL, który umieścił go we „2016 Freshman Class”, co wzbudziło troszkę kontrowersji.

O tym, że Kodak Black lubi wzbudzać sensacje wiemy nie od dziś, ale ostatnio przekonaliśmy się o tym dość dobitnie. Raper zorganizował na Instagramie live z seksu oralnego w hotelowym pokoju, za co potem na Twitterze „próbował” przeprosić zamieszczając wpis „If I could change I swear I would .. I tried everything but I’m just so hood”.

kodak-black-there-he-go-vid-still-2016-billboard-1548

O raperze stało się też głośno za sprawą jego kłopotów z prawem, które przytrafiają się mu bardzo często. Na długiej liście jego przewinień można znaleźć oskarżenia o nielegalne posiadanie broni, posiadanie niedozwolonych substancji, pobicia, kradzieże czy afery na tle seksualnym. Jakiś czas temu, jedna z uczestniczek jego koncertu w Południowej Karolinie oskarżyła go o gwałt i pobicie, jednak Kodak wpłacił kaucję i wyszedł z aresztu. Tak naprawdę, bardzo trudno doszukać się dłuższego okresu, w którym Kodak nie miał żadnych konfliktów z prawem. Jego pobyty w więzieniu z pewnością dostarczyły mu inspiracji, bo wiele kawałków powstało albo podczas odsiadki albo tuż po niej. Kto wie, może to właśnie dzięki jego licznym występkom jego muzyka trafia do tak dużego grona odbiorców…

Poniżej obejrzyjcie jego klip do kawałka „Tunnel Vision”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here