Pandemiczne czasy nałożyły na nas wiele ograniczeń ale i utrudnień. W ubiegłym roku, wiele przedsiębiorstw dołączyło do fali wsparcia dla medyków, natomiast to nie koniec. W kryzysowej sytuacji znaleźli się także uczniowie, których edukacja stanęła pod znakiem zapytania.

Reebok zawiązał współpracę z organizacją The Kickback, która bazuje na miłości do sneakersów ale i wspomaganiu młodzieży, której sytuacja nie pozwala cieszyć się młodością. Duet wybrał jedną ze szkół na Brooklynie, a mianowicie Mott Hall Bridges Academy, której zdecydował się pomóc. Partnerstwo pozwoliło na ufundowanie sprzętu w postaci 10 laptopów dla biedniejszych uczniów, dla których jego brak był barierą ku dalszej edukacji. To nie wszystko! Każda z wybranych osób została obdarowana parą Reebok Classic Leather Legacy oraz objęta programem mentorskim The Kickback. Jak podsumowuje sama organizacja, projekt może zmobilizować kolejne firmy i grupy do udzielania wsparcia w nauce. Aby przybliżyć problem, Reebok opublikował krótki, choć treściwy materiał wideo.

”There will come the point in time where we look back, and we’ll be able to sit and marvel at the impact we’ve made. Right now, writing our legacy means keeping the pen to the paper, exhausting our thoughts, and investing our hearts into the youth of today and tomorrow.” – The Kickback