Champion łączy siły z jednym najbardziej znanych projektantów, jakim jest Rick Owens! Po raz pierwszy mieliśmy okazję oglądać prezentowaną kolekcję w Paryżu podczas Fashion Week. Wspólna kolaboracja marki oraz projektanta weszła do sprzedaży w tym sezonie!

Zacznijmy od tego, że kolekcja nosi nazwę “Stripped-Down”. Co nam dostarcza? Jak można się spodziewać po amerykańskiej marce, napewno będą produkty wykorzystujące technologie Reverse Weave, o którą jest oparta linia PREMIUM. Poza tym w kolekcji zostają wykorzystane takie materiały jak sportowy mess, który mogliśmy kiedyś zobaczyć na sportowych ubraniach sygnowanych mistrzowską marką.

Ubranie powstałe w wyniku kolaboracji inspirowane są między innymi ubiorami greckich starożytnych. Stąd mamy między innymi takie elementy ubioru jak koszulko-tuniki czy też meshowe, krótkie spodenki czy też spódniczki. Tak, mogą być noszone przez mężczyzn.

Chyba i tak najciekawszym dla nas elementem jest jednak męskie body. Ale zalecamy nosić jak zwykły sweter. Generalnie, cieszymy się, że Champion wybrał na kolaboranta właśnie Ricka Owensa. Wprowadza to ogromną świeżość i pokazuje zupełnie inną stronę marki.

Z resztą, logo Ricka Owensa nie bez przyczyny jest zrobione kaligraficznie…

W Polsce kolaboracja jest dostępna między innymi w VITKAC.

Zobacz koniecznie lookbook kolaboracji Louis Vuitton x Nigo. Ewentualnie zerknij w zakładkę FASHION. Zaobserwuj nas na instagramie @streetwearhypeclub i używaj na swoich zdjęciach specjalnego hashtagu – #dailySHC!