Barbadoskiej artystki przedstawiać nie trzeba, co udowadnia 18 lat na scenie i niemalejące zainteresowanie fanów. Podczas gdy czekamy na premierę najnowszego albumu Rihanny, a także filmu dokumentalnego – piosenkarka kończy pewien rozdział.

Ostatni rok nie był orędownikiem rozwoju w sektorze mody, co odczuwają zarówno małe jak i duże marki. Niespełna dwa lata od założenia autorskiej firmy Fenty pod szyldem LVMH, Rihanna jest zmuszona wstrzymać swoją działalność. Powodem jest nic innego jak finanse, a konkretniej brak rentowności. Ostatnia kolekcja ujrzała światło dzienne w listopadzie 2020 roku, a konto pozostaje nieaktywne od 1 stycznia bieżącego roku. Warto dodać, że duet nie kończy całkowicie swojej współpracy, a wręcz przeciwnie. Obecne wysiłki będą koncentrowane na Fenty Beauty oraz bieliźnie Fenty x Savage, odnotowujących znaczne zyski. Wzrost w ubiegłym roku szacuje się na poziomie 200% co jest dość pozytywną prognozą.

”Rihanna and LVMH have jointly made the decision to put on hold the ready-to-wear activity, based in Europe, pending better conditions. […] LVMH and Rihanna reaffirm their ambition to concentrate on the growth and the long-term development of the Fenty ecosystem focusing on cosmetics, skin care and lingerie” – LVMH

Nie są znane dalsze losy Fenty, jednak duet nie wyklucza wznowienia działalności w przyszłości. Tymczasem, pozostaje nam cierpliwie czekać na wielki powrót Riri!