W dalszym ciągu wypatrujemy informacji o najnowszym albumie piosenkarki, jednak naszej uwadze nie uszedł również ostatni przedsmak kolekcji Rihanna x Fenty Show Vol. 2. W ekskluzywna prezentacji przedstawionej przez Amazon Prime Video pojawia się wiele gwiazd, a sam klimat wideo jest szczególny. Niestety, jego fragmenty ukazały się być obraźliwe dla części fanów (i nie tylko).

W obecnym świecie, nie trudno o obrazę uczuć, a każde słowo może być użyte przeciwko nam. Nierzadko dotyka to i świat mody, zwłaszcza w pokazach, które są niejako twórczym procesem i wizją. Po publikacji przedsmaku kolekcji, muzułmanie poczuli się urażeni pewnymi elementami dźwiękowymi wykorzystanymi w oprawie muzycznej. Chodzi tu o hadisy i próbki wokalne, które rozpętały dyskusję oskarżając o przywłaszczenie praktyk islamskich oraz islamofobię.

Rihanna podzieliła się szczerymi przeprosinami dla osób, które poczuły się urażone przyznając, że popełniła błąd. Wiele osób wyraziło swój żal, nie traktując ruchu artystki poważnie. Twitter jest zapełniony także wpisami, których treść sugeruje, że osoby niebędące muzułmanami nie powinny wypowiadać się w powyższym temacie.

Sytuacja jest dość abstrakcyjna, jednak temat kultur i religii zawsze należał do kontrowersji, zwłaszcza jeśli chodzi o islam. Mimo tego, słowa o niejakiej islamofobi uważamy za srogą przesadę. Aby zobrazować co konkretnie ukuło część ”widowni” poniżej zamieszczamy wspomniany film.