Skandal. Ewenement Molesty to film dokumentalny o legendarnej polskiej grupie hiphopowej. Widać, że Too many kicks nie będzie jedynym polskim dokumentem wychodzącym z niszowej w Polsce kultury. Chociaż rap tutaj stał się muzyką najbardziej popularną (co potwierdzają liczby na OLiS).

Mimo to, mało kto zna historię polskiego hip hopu z obecnych słuchaczy, ale w końcu już powstawały filmi takie jak Jesteś bogiem, czy zeszłoroczny film o Chadzie Proceder.

W opisie trailera na YouTube możemy przeczytać

“Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, robić bity i… dobrze się bawić. Na ich pierwszą płytę – „Skandal” – nie trzeba było długo czekać.
Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi kodeksem wartości, wzorcami postępowania. Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na rynku muzycznym i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie? Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli kimś więcej, niż rodzina.”

W filmie usłyszymy wypowiedzi takich raperów jak Pezet, Sokół czy Tede. Czyli śmietanka warszawskiej sceny muzycznej. Nie możemy się doczekać!