Skórzane adidas Futurecraft na 45. urodziny Superstar

0

Drugi rozdział serii Futurecraft prezentuje ekskluzywną, skórzaną linię Superstar

Herzogenaurach, 5 listopada, 2015 adidas zaprezentował Futurecraft Leather – rewolucyjne połączenie procesu produkcji high-tech i tradycyjnego tworzywa. Umożliwiło to stworzenie obuwia całkowicie bezszwowego w górnej warstwie, co zapewnia maksymalną elastyczność, dopasowanie oraz komfort w jednym kawałku materiału. adidas uhonorował tę niezwykłą innowację ekskluzywną, skórzaną edycją kultowych Originals Superstar.

Futurecraft Leather Superstar: https://youtu.be/Cl84LnbXb04 

Dzięki użyciu techniki frezowania, tradycyjnie stosowanej w produkcji przemysłowej do obróbki elementów metalowych, polimerowych i żywicy, Futurecraft Leather przekształca materiał będący synonimem dziedzictwa marki w źródło zaawansowanej wydajności obuwia. Cyfrowy proces frezowania dzieli jeden kawałek skóry na cienkie, delikatne paski, tworząc precyzyjnie zaprojektowane dopasowanie. Tym samym drastycznie ogranicza również zużycie kleju.

Futurecraft Leather to niespotykana dotąd możliwość idealnego dopasowania obuwia do geometrii stopy oraz dostosowania go do indywidualnych potrzeb. Bezszwowa, obdarzona odpowiednią grubością cholewka buta zapewnia elastyczność i stabilność dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne.

Ten unikalny proces daje możliwość zamówienia spersonalizowanego obuwia, które może zostać wykonane w czasie rzeczywistym i to z materiału skórzanego wskazanego przez samego zainteresowanego.

Futurecraft Leather jest rezultatem współpracy pomiędzy adidas, projektantem przemysłowym Alexandrem Taylorem i designerem obuwia Joachimem de Callatayem.

Futurecraft Leather jest wszystkim na temat tworzenia czegoś nowego i niepowtarzalnego
w połączeniu z czymś doskonale znanym. Obsesja tworzenia i głęboko emocjonalny stosunek do skóry było tym, co połączyło adidas, Alexandra i Joachima w tym niezwykłym projekcie. Zautomatyzowany proces cyfrowego frezowania pozwala nam przesunąć granice naszego rzemiosła, przynosząc nową formę i funkcję kultowego materiału. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego sposobu na uczczenie 45. urodzin Superstar –
powiedział Paul Gaudio, adidas Creative Director.

W hołdzie dla kultowych Originals Superstar 45 par ze specjalnej edycji Futurecraft Leather będzie dostępnych 7 listopada 2015 roku w Dover Street Market w Nowym Jorku, Londynie
i Tokio.

Futurecraft Leather jest drugim rozdziałem w serii Futurecraft, która demonstruje zaangażowanie marki w procesy innowacji we wszystkich obszarach produkcji. W przeciągu najbliższych sześciu miesięcy zostaną ogłoszone kolejne przełomowe, nowatorskie inicjatywy, które dowiodą ambicji adidas do bycia najlepszą marką sportową na świecie.

***

Więcej zdjęć, video oraz informacji o Futurecraft Leather na: news.adidas.com

Youtube: https://youtu.be/Cl84LnbXb04

Futurecraft 3D: http://news.adidas.com/PL/Latest-News/ALL/adidas-Breaks-the-Mold-with-3D-Printed-Performance-Footwear/s/8099a318-f9e7-45d8-9887-42c3dde5e6fd

Dover Street Market: http://www.doverstreetmarket.com/

FutureCraft_01 FutureCraft_02 FutureCraft_03

Poprzedni artykułLookbook Rebel8 (Zima 2015)
Następny artykułLacoste L.12.12
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here