W dobie ostatnich wydarzeń, wiele branż nieuchronnie odczuwa skutki zastoju i kwarantanny. Począwszy od przedsiębiorstw, lokalnych firm ale i artystów różnorakiej profesji. Perspektywa przedłużenia takiego stanu jest kubłem zimnej wody, a odwołanie największych festiwali jest na to najlepszym dowodem.

Aplikacja Spotify, pełniąca na co dzień funkcję odtwarzania strumieniowego, wychodzi na przeciw artystom i fanom. W ramach programu Artist Fundraising Pick, umożliwia formę wpłat i wsparcia dla muzyków za pośrednictwem darowizn. Możliwym jest generowanie ich dla siebie, swojego zespołu ale i konkretnej fundacji. Dotychczas, Spotify zaangażowało się we współprace z wieloma organizacjami charytatywnymi takimi jak m.in. Help Musicians. Płatności na ten moment są obsługiwane przez PayPal, Cash App oraz GoFundMe, jednak wraz z upływem czasu, projekt będzie ewoluował. Platforma podkreśla, że jest to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie. Warto dodać, że wielu artystów już rozpoczęło zbiórkę funduszy dla fundacji, tak jak Marshmello czy Benjamin Ingrosso.

”With this feature, we simply hope to enable those who have the interest and means to support artists in this time of great need, and to create another opportunity for our COVID-19 Music Relief partners to find the financial support they need to continue working in music and lift our industry.”