Szwedzki serwis strumieniowy nieustannie się rozwija, a aby utrzymać konkurencję w tyle, wymaga to nie lada zaangażowania. W 2018 roku, firma złożyła wniosek o akceptację patentu, który może znacząco wpłynąć na dotychczasową działalność.

Nowa technologia dotyczy proponowania muzyki na podstawie naszych emocji, które mają być rozpoznawane m.in. poprzez intonację, rytm, hałas otoczenia i akcent. Poza stanem emocjonalnym, sugestie wymagałyby również podania wieku i płci. Pomysł zrodził się z niewystarczającego zadowolenia wobec obecnej metody polecania utworów. Na ten moment brak informacji dot. szczegółów wprowadzenia, a w tym uruchomienia nowej funkcji – jest to jednak dość ciekawa idea. Warto dodać, że Spotify prowadzi nieustanne badania – w zeszłym roku był to m.in. projekt badający korelację między cechami osobowości, a muzyką.

”It should be understood that the above example metadata categories of emotions, gender, age and accent are merely examples, and numerous other characterizations and classifications can be used”