Znani nam artyści nie są obojętni wobec nierówności – zarówno rasowych, społecznych jak i wynikających z dysproporcji ekonomicznych. Fakt faktem skłamalibyśmy, mówiąc że zainteresowanie ukształtowało się dopiero teraz. Muzycy od lat wspierają bliskie swemu serce cele, a część z nich może pochwalić się własnymi fundacjami.

Stormzy, brytyjski raper zasłynął po singlu ”Shut Up” który początkowo, trafił do serwisu YouTube jako freestyle. Jego twórczość zdobyła niezliczone grono fanów, a na obecny moment jego majątek wynosi około 20 milionów funtów. Dzięki karierze, nie musi martwić się o swój stan materialny, jednak i to skłoniło go do wsparcia na rzecz potrzebujących. Za pośrednictwem swojej fundacji Merky, zobowiązał się do przekazania 500 tysięcy funtów dla Black Heart Foundation. Celem jest sfinansowanie stypendiów dla 50 osób, których sytuacja nie pozwala na kontynuację nauki. Kwota ma pozwolić na studiowanie ale i pokryć możliwe koszty dojazdu, i wspomóc uczniów, aby byli w stanie utrzymać się w trakcie nauki. Wykształcenie pozwoli na zdobycie o wiele lepszej pracy, co de facto wiąże się z wyrwaniem z biedy. Inicjatywy takie jak ta, zawsze zasługują na pochwałę – zwłaszcza, że żyjemy w kraju, w którym studiowanie nie wymaga od nas żadnych płatności. Strach pomyśleć, ile osób mogłoby porzucić swoje plany, gdyby edukacja wymagała sporych nakładów pieniężnych. Swoje zadowolenie wyraził również założyciel docelowej fundacji, Ric Lewis.

”Their contribution is an amazing testament to their vision and commitment to higher and further education for ambitious, hardworking young people from the most under-resourced and under-represented communities in our society”