Trudno uwierzyć, że jedna z topowych firm wpasowujących się od lat w stylistykę mody ulicznej, obchodzi w tym roku 40 urodziny! Cztery dekady nieustannej pracy, pozwoliły zarówno firmie, jak i założycielowi rozłożyć skrzydła i znacznie poszerzyć horyzonty. Dziś, Shawn Stussy może z dumą reprezentować kolekcję z Dior, a marka którą stworzył, współpracować z czołowymi partnerami.

Aby uczcić tak ważną rocznicę, ponownie połączono siły z japońską firmą Comme des Garçons. Projekt zaowocował w lubiany fason Varsity Jacket, w wersji wełnianej. Nosi liczne naszywki i obszerne hafty bezpośrednio nawiązujące do logo obydwu marek. Wewnętrzna strona została wykończona satyną, natomiast ściągacze czarno białymi mankietami. Poza tym, kurtka pozostaje w odcieniach czerni.

Premiera odbędzie się już jutro, za pośrednictwem stacjonarnych sklepów Dover Street Market, Stussy Chapter oraz online. Cena nie została ujawniona, jednak należy spodziewać się niemałej kwoty. Z uwagi na obchody rocznicy, jesteśmy pewni że kalifornijski brand zaskoczy nas w najbliższych miesiącach niejedną kolekcją!