Za nami dwa zestawienia kontynuacji naszego cyklu, jednak postanowiliśmy rozszerzyć go także o raperów spoza polski. Dzisiejsze i tym samym ostatnie tegoroczne zestawienie, poświęcimy artystom z Europy!

Skepta

Zaczynamy od brytyjskiego artysty, którego mieliśmy okazję usłyszeć niejednokrotnie również w Polsce. Joseph Junior Adenuga jest pochodzenia nigeryjskiego, jednak zamieszkuje Wielką Brytanię. W 2017 roku rozpoczął współpracę z Nike tworząc Nike Air Max 97, Air Max Deluxe oraz tegoroczne Shox TL. Na swoim koncie ma współpracę z siecią Snipes, a w 2015 uczestniczył w kolekcji Nasir Mazhar. Pojawia się również na wydarzeniach takich jak Fashion Week.

Stormzy

Doskonale pamiętamy wersję ”Shut Up” w wersji freestyle, ukazanej na YouTube. Dziś, Stormzy może pochwalić się liczną publiką. Nie zarzucimy mu także braku wyczucia stylu. Rapera zobaczymy zarówno w eleganckim garniturze jak i luźnej stylistyce. W zeszłym roku, nawiązał współpracę z adidas, która umożliwiła mu stworzenie pierwszej kolekcji.

Rytmus

Zmierzamy ku Słowacji, do jednego z artystów zespołu Kontrafakt. Rytmus może pochwalić się ogromnym sukcesem, a poza samą muzyką jest też fanem sneakersów (i to nie byle jakich!). Na jego Instagramie znajdziemy zdjęcia w wielu modelach Air Jordan ale i Y-3, Nike Air Yeezy czy Air Magach.

Octavian

Na kolejnej pozycji Octavian pochodzący z Francji, a tym samym jeden z najmłodszych raperów w naszym podsumowaniu. Na co dzień, zobaczymy go zarówno w FENDI, Stone Island jak i Supreme – także jako model edytoriali. W 2018 roku pojawił się w kampanii Palladium.

Niska

Zostajemy jeszcze chwilę przy francuskiej scenie, Stanislas Dinga Pinto słynie z sympatii do marek high fashion. Począwszy od Gucci, Givenchy, skończywszy na Palm Angels i sneakersach pokroju Balenciaga Track czy Louis Vuitton Archlight.

Rejjie Snow

Czas na Irlandię i Rejjie Snow, 26 letniego rapera z korzeniami nigeryjskimi, irlandzkimi i jamajskimi. Jeśli uważaliście, że numer Kabe Skiety & Klapki dotyczy wyłącznie polaków, nic bardziej mylnego. Alexa spotkamy zarówno w luźnym wydaniu marek pokroju Supreme, jak i Gucci. Nie mogliśmy odmówić sobie opublikowania poniższego zdjęcia.

Marracash

Zestawienie kończymy we Włoszech, wraz z Fabio Bartolo Rizzo, który na scenie pojawił się już w 1999 roku jako Yuza delle Nuvole i jest na niej po dziś dzień. Włoski artysta współpracuje z adidas, co z łatwością zobaczymy na jego social mediach. Nierzadko pojawiają się tu również marki luksusowe, takie jak Burberry, Gucci ale i pożądane sneakersy pokroju AJ 1 x Off-White.