Za nami trzy odsłony kontynuacji cyklu dot. mody i stylu ubierania wśród raperów, zarówno polskich jak i zagranicznych. Aby docenić również damską część sceny, uznaliśmy że warto wyszczególnić kilka artystek, których większość z nas ma w swoich playlistach.

Nicki Minaj

Choć kolejność pozostaje przypadkowa, rozpoczęcie zestawienia od Nicki wydaje się być wskazane. Trudno uwierzyć, że jej kariera trwa już kilkanaście lat. Na co dzień, znamy ją z kontrowersyjnych stylizacji, jednak pośród tego, jest miejsce także na luźniejsze wydanie. Już w 2015 roku, podjęła współpracę z Jordan Brand tworząc m.in. Westbrook 0, a kilka miesięcy temu, stworzyła kolekcję z FENDI obejmującą również obuwie.

Cardi B

Odsuwamy na chwilę konflikt dwóch powyższych artystek, aby nie sprawić że będzie to główny temat dzisiejszego wpisu. Była striptizerka jest na fali od 2017 roku, kiedy to singiel ”Bodak Yellow” wdrapał się na 1 miejsce Billboard Hot 100. Podobnie jak Nicki, gustuje w odważnych strojach, a jej kolekcja sneakersów tyczy się w większości marek ekskluzywnych. W połowie 2019 roku, wzięła udział w projekcie Reebok ”Sport The Unexpected”.

Bhad Bhabie

Zastanawialiśmy się, czy Danielle Bregoli powinna znaleźć się w zestawieniu, jednak bylibyśmy ignorantami nie zauważając przewrotnej, choć sukcesywnej kariery. Biorąc pod uwagę jej młody wiek, zwłaszcza. Postać, którą zdecydowanie można uwielbiać lub nienawidzić o czym przekonaliśmy się już niejednokrotnie. Bhad stroni od świata mody, choć niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć ją w różnorodnych wydaniach Jordan Brand czy Nike, tak jak i względem samej odzieży.

Ciara

Nie zaprzeczamy, że klimat muzyki zahacza o R&B jednak nie jest to de facto nic zaskakującego ani wykluczającego. Ciara jest symbolem wczesnych lat 2000 ale i nie tylko. Jej tok kariery i życie znacznie odbiega od poprzednich raperek. Nasze wspomnienia co do stylu wokalistki, nasuwają nam na myśl teledysk do ”Like A Boy” który zapisał się w pamięci wielu z nas po dziś dzień. Obecnie, spotkamy artystkę zarówno w odsłonie luksusowej jak i dresach Nike, Kangolu czy sneakersach, w co ubiera również własne dzieci.

Iggy Azalea

Czas na australijską raperkę, która została zapamiętana dzięki kawałkowi ‘‘Fancy” z 2014 roku z udziałem Charlie XCX, jednak jej wysiłki muzyczne rozpoczęły się znacznie wcześniej. Iggy mogliśmy wielokrotnie zobaczyć w wydaniu wytwornej damy jak i przerobionych produktach Supreme. Artystka wystąpiła również w kampanii Sports Direct.

Saweetie

Debiutancki singiel ”Icy Girl” z 2017 roku pozwolił Diamonté na poszerzenie horyzontów i rozpoczęcie kariery na światowym poziomie. Artystka pojawi się na ścieżce dźwiękowej Birds of Prey, która ukaże się 7 lutego. Zarówno w studio, na teledyskach jak i koncertach, zauważymy Saweetie w oryginalnych strojach ale i Jordanach oraz markach pokroju BBC. Warto dodać, że w 2018 roku nawiązała współpracę z firmą Reebok w kampanii ”Alter the Icons”.

Dej Loaf

Zbliżamy się do końca podsumowania i raperki z Detroit. Singiel ”Just Do It” z 2012 roku de facto rozpoczął jej karierę, a słowa kawałka ”Try Me” cytował sam Drake. W 2018 roku, Deja została nominowana przez BET w kategorii Best Female Hip Hop Artist. Poza muzyką, darzy sympatią również modę mimo, że często jej styl może kojarzyć się z chłopczycą.

Mamy nadzieję, że i tym razem udało nam się utrzymać różnorodność, nie zamykając się na jeden klimat! Przyznajemy, że kusiło nas aby umieścić tu niebanalny styl Missy Elliott, Queen Latifah czy Mary J. Blinge sprzed lat. Zależało nam jednak na tym, aby wyszczególnić raperki, które w dalszym ciągu istnieją na rynku muzycznym o podobnym brzmieniu, wykluczając także m.in. Eve, Lauryn Hill czy tragicznie zmarłą Aaliyah.