Pod koniec ubiegłego miesiąca, po raz pierwszy opublikowaliśmy zestawienie z udziałem zagranicznych artystek. Dziś wracamy do korzeni i ponownie przyglądamy się polskim raperom!

Kartky

Zaczynamy od członka QueQuality, którego ostatnią EP’kę pt. ”Zakazane Piosenki” mogliśmy odsłuchać w samą wigilię. Poza wzmianką o Disruptorach, które często są na nogach rapera, możemy spotkać go w adidas Ozweego czy Nike Air Max 97. Kartky raczej stroni od szeroko pojętej mody, a jego Instagram nie jest przesiąknięty flexem na popularne marki. Obecnie pozostaje nam czekać na ujawnienie kolejnych nowości z ”szalonej wyprawy do Skellige”.

Bonson

Damiana na dobre wielu z nas poznało dzięki numerze ”Ich już nie ma” z 2012 roku. Od tego czasu minęło 8 lat i nie ukrywamy, że wiele się zmieniło. Muzycznie, ostatnio mogliśmy posłuchać go na tracku Deys’a ”Nauczyłem się do barów chodzić sam”. Bonson poza sferą muzyczną, może być inspiracją w kategorii tatuaży, które jednoznacznie go charakteryzują. Współpracował m.in. z Diamante Wear, polską marką miłość, należącą do żurnalisty, a jego fity dopełniają Martensy.

Guzior

Od debiutu Mateusza mija 8 lat, jednak na pierwszy album ”Evil Twin” musieliśmy zaczekać do 2017 roku. Gościnnie, po raz ostatni usłyszeliśmy go na tracku Jan-rapowanie & NOCNY ”Wybory”. Guziora zobaczymy w ACG, Places + Faces czy Diamond Supply Co., a nawet w polskiej marce NEIGE.

ReTo

Choć w dalszym ciągu, ReTo wspomina od czasu do czasu o pracy w Big Starze (która swoją drogą, nie jest dla nas żadną ujmą), dziś może pochwalić się innymi sukcesami zawodowymi (poza muzyką). W 2018 roku, Igor został zaproszony do projektu Sizzer x Puma #BurzaNadeszła promującego model Thunder Spectra. Na co dzień, zobaczymy go rzecz jasna w produktach firmy, choć nie rzadko i w Nike.

White 2115

Aktualny członek SBM Label oraz 2115 Gang, w 2018 roku wydał swój pierwszy singiel. Poza promowaniem ciuchów pod szyldem wytwórni, możemy zauważyć go w wielu dość luksusowych koszulach m.in. MISBHV, AllSaints, czy domu mody Balenciaga. Nie są mu obce również nieco luźniejsze marki takie jak choćby Palm Angels. Podobnie jak ReTo, wziął udział w projekcie Sizzer x Puma, faworyzując sylwetkę RS-X.

Gedz

Pierwszą EP’kę usłyszeliśmy już w 2012 roku, a od 2014 roku, Gedz jest jednoznacznie kojarzony z hasłem NNJL, który od albumu przekształcił się w coś znacznie większego. Poza promowaniem ciuchów własnej marki, rapera zobaczymy w kultowych sneakersach takich jak m.in. Nike Air Max czy YEEZY w zestawieniu z Palace, a i NEIGE.

Taco Hemingway

Zdaje się, że Filip już nie ucieka przed awizo, a jego ostatni album ”Pocztówka z WWA, lato ’19” jest czwartym z kolei, który wylądował na 1 miejscu OLiS. W samym dniu premiery, został odtworzony 3 miliony razy co jest wynikiem rekordowym. Sam Taco ceni klasykę i dotychczas mogliśmy zobaczyć go m.in. w modelach Reebok Classic czy Vans Old Skool. Jak sam nawinął w numerze 515 z płyty ”Wosk” cyt. ”nie otaguje sponsora, jak te panie w rajtkach”.