Stylówki #16 – zagranicznych raperów

0

Dotychczas, przedstawiliśmy dwa zestawienia dotyczące poczucia stylu wśród zagranicznych raperów & raperek, w tym jedno z nich tyczyło się Europy. Uznaliśmy, że jest jeszcze wiele godnych uwagi artystów, którzy powinni się w nim znaleźć, więc zapraszamy na drugą część!

Strefa Ebbasta

Pierwsza pozycja należy do 27 letniego rapera pochodzącego z Italii. Warto zaznaczyć, że jest to również najbardziej popularny artysta w dzisiejszym podsumowaniu, który ma na koncie współpracę m.in. z Quavo, Capo Plaza ale i Quebo. Raperowi nie możemy odebrać ani specyficznego klimatu muzycznego ani poczucia gustu. Nierzadko zobaczymy go w markach prosto z wybiegu – Dior, Palm Angels, Prada ale i nie tylko. Sam jest fanem hokeja i sneakersów. W jego kolekcji znajdziemy wydania Bapesta, adidas x Raf Simons czy nawet Air Jordan.

Capo Plaza

Na małą chwilę zostajemy przy Włoszech, skupiając się na 21 letnim Capo Plaza. Świetlana kariera i milionowe wyświetlenia, które zdobywa artysta nikogo już nie dziwią. W kwestii stylu, mamy tu przekrój od Burberry, aż po Balenciage, VLONE a i Nike, z którym Capo współpracował już w 2018 roku.

Azet

Odlatujemy do Kosowa, a konkretniej do Podujeva skąd pochodzi Azet. Jak się domyślacie, jego kariera raczej nie miałaby przebicia w Republice, a sam raper rozwija ją w Niemczech i Szwajcarii. Mimo wydania do chwili obecnej jednego albumu studyjnego solo, uzyskał ogromne poparcie fanów. Kilka lat temu zażartowalibyśmy, że kwit też się zgadza. Philipp Plein czy LV w towarzystwie sylwetek Nike to już klasyka.

Ufo361/Kaiser

Jeśli już jesteśmy przy Niemczech, warto zatrzymać się przy Berlinie i raperze tureckiego pochodzenia. Jego aktywność teoretycznie rozpoczęła się w 2010 roku, jednak dyskografia uderza w rok 2014. Choć jego Instagram obecnie świeci pustkami, teledyski i poprzednie relacje pokazują, że high fashion jest mu dość bliskie. Balenciaga, Versace czy Fendi to jedynie przykłady. Nie odmawia sobie także świecidełek, co jest de facto wliczone w stylistykę raperów.

Kano

Rynek muzyczny Wielkiej Brytanii niesie ogromny potencjał, czego dowodem jest liczna grupa artystów mogąca nieść się na sam szczyt. Od hip hopu do mody niedaleka droga, a sam Kano współpracował w tym roku z JD Sports & adidas, poszukując nowych talentów. Three Stripes to nie jedyne o czym warto wspomnieć, ponieważ aktor i muzyk uczestniczył w projekcie również z Under Armour.

Dizzle Rascal

Londyński artysta zasłynął z krążka ”Boy in da Corner” wpisującego się w klimat grime, jednak to nie jedyny sukces. Kilka lat temu, pojawił się w wywiadzie dla SneakerWatchTV, w którym opowiada jak od własnej kolekcji, stał się partnerem współpracy z Nike. Za wydanie takie jak Nike Air Max 90 ”Tongue N Cheek” musielibyśmy słono zapłacić. Cytując słowa rapera z wywiadu Sneaker Freaker (2008 rok) w odpowiedzi na pytanie o buty;

I don’t keep them there to be like “oh, I’ve got that” and keep them all tidy and neat. Why buy them? Know what I mean? I wear them. It’s something that I don’t just open and keep forgetting I’ve got them. I don’t keep them all there wrapped and wake up and brush them off, from all the shit.

Dosseh

Dzisiejsze zestawienie kończymy we Francji, wraz z Dosseh. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Kaaris, Booba, Young Thug. Rapera zobaczymy zarówno w limitowanych parach od Prady, jak i luźniejszym wydaniu w Kangolu czy YEEZY. W ubiegłym roku był nominowany do nagrody BET Awards w kategorii Best International Act.