Niemalże codziennie możemy być świadkami procesów dot. niejakiego naruszenia znaków towarowych, a tym samym oczekiwania ogromnych odszkodowań. Dziś przyszedł czas na nowojorski brand, który doskonale znamy, a mianowicie Supreme.

Spirit Clothing Company wniosło do sądu federalnego w Kalifornii skargę, powołując się na skopiowanie podstawowej koszulki, niepoprawnego oznaczenia pochodzenia oraz nieuczciwej konkurencji. Cała sytuacja dotyczy jednej z bluz Supreme ozdobionej szwami biegnącymi przez jej środek oraz wypukłym logo na plecach. Spirit twierdzi, że od 1999 roku zajmuje się produkcją ”Spirit Jerseys” i projekt konkurencji wprowadza klientów w błąd. Dodaje, że w 2013 roku zarejestrowano znak towarowy USPTO i jest to jego bezprawne użycie. Z uwagi na rzekome straty, wnosi o zaprzestanie korzystania z ww. oraz oczekuje pieniężnego odszkodowania.

Jak donosi The Fashion Law, Supreme nie wykorzystuje znaku towarowego w celu oznaczenia towaru, a szwy i tylni napis jest czysto dekoracyjny. Ponadto, jest wysoce nieprawdopodobne aby konsument pomylił powyższe produkty. Na rzekomo skopiowanej bluzie nie widnieje logo Spirit, a sama w sobie jest oznaczona odpowiednimi metkami. Mimo to, na proces i jego dalsze losy przyjdzie nam nieco zaczekać.