Każdy z nas zna realia obecnego stanu i kryzysu. Pod tym względem, rok zdecydowanie nie zapiszę się w historii jako rozwojowy, a może być wręcz decydujący. Nie tylko dla przedsiębiorstw ale i artystów, projektantów oraz każdego, kto stoi w obliczu katastrofalnych strat.

Takashi Murakami jest znany niemalże na całym globie. Japończyk jest kojarzony z charakterystycznego stylu i niemalże wszędzie, zauważymy go z uśmiechem. Odpowiada również za reżyserię debiutanckiego filmu z kategorii fantasy ”Jellyfish Eyes” wydanego w 2013 roku. Przez ostatnie lata pracował nad drugą częścią ”Jellyfish Eyes Part 2: Mahashankh”. Niestety w związku z obecnym stanem rzeczy, konsultant biznesowy i doradca podatkowy przekonali go do wstrzymania prac. Takashi postanowił podzielić się z fanami emocjami i wysiłkami, które włożył w pracę nad filmem. Wpis rozpoczyna słowami ”I’m a silly human being” publikując 15 minutowe wideo.

Jak wspomina, światło dzienne ujrzy krótka seria odcinków, która będzie wyrazem zakończenia prac nad wymarzoną produkcją. W powyższym filmie przedstawia również zakulisowe szczegóły, a żal wypływający z relacji zauważyli sami fani. Na dalsze projekty przyjdzie nam nieco poczekać, jednak wierzymy że artyści tacy jak Takashi podniosą się nawet w dobie kryzysu.

”In the future, after my death, it will become clear whether all this commotion was for something worthwhile, or whether I was merely an artist full of foolishness” – Takashi Murakami